додому ПОЛІТИКА ЛИСТ ДО УКРАЇНЦІВ ВІД СВІДКА БЛОКАДИ САРАЄВО 

ЛИСТ ДО УКРАЇНЦІВ ВІД СВІДКА БЛОКАДИ САРАЄВО 

113

BBC опублікувала листа Аїди ЧЕРКЕЗ, яка поділилася своїм досвідом з українцями з обложеного Сараєво в надії, що це ще більше мотивує їх пережити важкі часи, яким вони стикаються. 

Аїда Черкез працювала в The Associated Press у Сараєво з 1992 року, спочатку як ведуча, а потім як репортер.

Це її лист до українців.

«СВІТ РОЗУМІЄ, ЗА ЩО ВИ БОРЕТЕСЯ»

«Дорогі друзі, гуманітарні організації тут, у Сараєво, збирають для вас допомогу. Я сиджу у своїй квартирі, намагаючись згадати, що вам найбільше знадобиться.

Вам зараз найбільше потрібні не мої теплі шкарпетки, піджак чи теплі чоботи, а моя 30-річна футболка з гаслом, який протримався 1425 днів, протягом яких боснійські серби обстрілювали та тримали в облозі моє місто. Без води, їжі, електрики, опалення та без зв’язку із зовнішнім світом. Я одягнула цю футболку і прочитала написане на ній повідомлення, коли на наші голови впало більше двох мільйонів гранат і коли я ухилялася від незліченних куль. На футболці написано: «Сараєво буде, все інше пройде».

Попереду, друзі мої, погані часи, але вам посилають зброю, щоб ви могли захиститися. Ми, боснійці, захищалися, але світ наклав на нас ембарго на постачання зброї. Він не зрозумів, чому в Сараєво точилася війна. Слава Богу, він тепер розуміє в Києві.

«Брехня зашкодить тобі найбільше»

Ти будеш голодний, спраглий, холодний і брудний, ти втратиш свої домівки, друзів і членів сім’ї, але найбільше тобі зашкодить брехня. Брехня, що ти відповідальний за те, що з тобою відбувається. Брехня, що ти робиш те, що тобі здається. Ця брехня зробить незліченну кількість дір ​​у ваших серцях, але не припиняючи це і не заморожуючи біль.

Я бачу, вони зруйнували твою телевежу. Вони хочуть тримати вас у темряві, так само, як вони тримали нас у темряві. Вони хочуть вимкнути світло, тому ми не бачимо, що вони з тобою роблять. Ви все записуєте і записуєте. Одного дня це визначить вашу історію, пояснить українцям, які ще не народилися, що сталося, і, швидше за все, буде використано як доказ у суді проти тих, хто намагається вас убити.

«Я посилаю тобі найдорожче, що в мене є»

У темні часи, що попереду, ви іноді втрачаєте надію, але я пишу вам з майбутнього і кажу вам, що ви виживете, як і ми. Я мала бути мертвою, а я вижила, завтра виведу онуків. І колись ти будеш, тому що я бачу в тобі той самий опір, який бачила тут.

Я чую, як ти співаєш свій гімн, коли голими руками підриваєш танки. З часом ти заспіваєш нові пісні про свою мужність під час цієї біди і придумаєш своє гасло, яке збереже твоє життя. Поки що посилаю вам найдорожче, що в мене є, своє гасло, трохи пристосоване для вас: «Україна буде, все інше пройде».

«Слава Україні», – написала Черкез.

Джерело: Vijesti.ba

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я