додому ПОЛІТИКА КРУЗ ПРОТИ БЛІНКЕНА. СЛУХАННЯ В СЕНАТІ США

КРУЗ ПРОТИ БЛІНКЕНА. СЛУХАННЯ В СЕНАТІ США

47

Під час слухань у комітеті Сенату США з міжнародних відносин 8 червня 2021 року сенатор Тед Круз (штат Техас) «пояснював» держсекретареві Ентоні Блінкену, як і чому президент Байден скасув санкції щодо газопроводу «Північний потік-2»:

Сенатор Круз: 

Дякую, пан голово.  Пане держсекретар, ласкаво просимо, спасибі, що прийшли сюди.  З часу адміністрації Картера жодна адміністрація США не мала такого числа провалів у зовнішній політиці за такий короткий час.

Як тільки адміністрація Байдена приступила до роботи, то протягом першого ж тижня вона зупинила дієву політику щодо Мексики.  Що викликало найгіршу імміграційну кризу за останні 20 років.

На Близькому Сході адміністрація Байдена успадкувала квітучий мир, отриманий в результаті укладення історичних «Угод Авраама».  Але прийшла адміністрація Байдена,  прийшла і почала підривні дії проти наших союзників, Держави Ізраїль.  

Вона відправила понад 250 млн.дол. Палестинській адміністрації, почала обніматися з ХАМАСом, який навіть на цьому тижні оголосив, що продовжує платити гроші сім’ям терористів, які вбивають невинних громадян.  А тепер вони це роблять завдяки тому, що гроші на це надходять від платників податків США.  І результат цих провалів у зовнішній політиці полягає в тому, що там, де тільки що був Історичний Мир, настала війна… на Близькому Сході.

Але немає галузі зовнішньої політики, у якій провал був би більш грандіозним, ніж по відношенню до Росії і газопроводу «Північний потік – 2».  

Ви не здивовані, що я звертаю на це Вашу увагу.  

Думаю, що корисно зробити паузу на мить і поміркувати про успіхи, які були у нас, як держави, щодо Росії і «Північного потоку – 2», і як президент Байден все це знищив.

Влітку і восени 2019 року в цьому Комітеті я зробив двопартійну  пропозицію про санкції для того, щоб зупинити будівництво «Північного потоку – 2», газопроводу з Росії до Німеччини.  

Я зробив це спільно з сенатором Шахін, і це була геть двопартійна ініціатива.  Насправді в цьому Комітеті її підтримали всі демократи і всі, за винятком одного, республіканці.

У той час в Європі з боку Росії була запущена потужна дезінформаційна кампанія.  Російська дезінформація стверджувала, що будівництво газопроводу практично завершено.  У цьому році вони знову говорять, що будівництво трубопроводу завершено на 90%, що зупинити його неможливо, що санкції не будуть працювати.  

Росіяні розпускали цю дезінформацію безперервно, безперервно, безперервно.  Ми знаємо зараз, що ця дезінформація була брехнею.  Конгрес схвалив цю двопартійна ініціативу, перетворивши її в закон.  

Якщо моя пам’ять мене не зраджує , закон був підписаний президентом у четвер о 19:00.  О 18:45, за 15 хвилин до того, як президент підписав закон про ці двопартійні санкції, компанія, яка будувала трубопровід, оголосила, що вона негайно припиняє будівництво.  Так що російська дезінформація була саме брехнею. І санкції спрацювали.

З того моменту протягом наступного року трубопровід був заморожений, і ніякого його будівництва не було.

На наступний рік, в грудні 2020 року, я запропонував разом з сенатором Шахін другу серію двопартійних санкцій, які б стали законом і які ще сильніше посилювали покарання за будівництво трубопроводу.

А потім, на жаль, до влади прийшла адміністрація Байдена.  І перетворила цю неймовірну двопартійну перемогу для Америки в колосальну поразку.  

Це почалося в листопаді, незабаром після голосування 2020 року.  Коли Ніколас Бернс, який був радником щойно обраного президента Байдена, повідомив німецькій газеті, що «американці повинні тимчасово призупинити санкції, щоб тимчасово призупинити будівництво газопроводу».  Це послання, що прийшло від  адміністрації Байдена було почуто голосно і ясно.

Ось чому «Москоу Таймз» процитувала міністра закордонних справ Німеччини: «Звичайно ж, ми дуже зацікавлені в обговоренні « Північного потоку – 2 » з новою адміністрацією у Вашингтоні».

Початковий знак слабкості був почутий.  І у кінці грудня 2020 року були відновлені роботи на трубопроводі, які були заморожені протягом року.  

У кінці грудня вони відновили роботи в німецьких водах.  Але це ще не був їх справжній прорив.  Друга хвиля санкцій, яку ми оформили в закон, ще утримувала їх.  Вони пообіцяли відновити роботи в глибоководному районі Данії 15 січня 2021 року.  Але не наважилися.  Вони не наважилися, тому що побоювалися, що адміністрація Трампа введе на це додаткові санкції.  І вони відновили будівництво трубопроводу в датських водах тільки 24 січня.  П’ять днів після інавгурації президента Байдена!  

Вони зробили це тому, що були переконані в тому, що адміністрація Байдена не вводитиме санкції.

Ви сиділи перед нами на засіданні цього Комітету.  Ви обіцяли використовувати всі інструменти для того, щоб зупинити будівництво трубопроводу.  Ви довго сиділи в моєму офісі, ви обіцяли використовувати все, що в Ваших силах, щоб зупинити це будівництво.  Ви зробили публічну заяву в березні цього року, відкрито попереджаючи: «Будь-яка компанія, залучена в будівництво СП2, ризикує отримати санкції США, їй слід негайно припинити роботи на трубопроводі».

Однак потім, адміністрація Байдена, на жаль, вирішила скасувати санкції щодо СП2 для компанії «парасольки», яка будує трубопровід, і для її генерального директора.  

Здійснюючи все це, адміністрація Байдена робила все можливе для того, щоб будівництво трубопроводу було завершено.  

Тому що, я вважаю, Ви приймали це рішення для того, щоб підтримати Ангелу Меркель.  Незважаючи на те, що цей трубопровід направляє мільярди доларів в кишені Володимира Путіна, послаблює Європу, робить Європу більш залежною від Росії в енергетиці і шкодить американським робочим місцям.  

Чому Джо Байден вирішив відмовитися від двопартійної санкцій і зробити багатомільярдний подарунок Володимиру Путіну?  

Держсекретар Блінкен: 

Сенатор, я не здивую Вас, якщо скажу, що я повністю не згоден з Вашою оцінкою.  Але тільки, щоб сконцентруватися на темі трубопроводу, [треба сказати, що] ми базуємося на різних джерелах даних.  У Вашої хронології разюче зникло те, що будівництво трубопроводу було не тільки зупинено, але що до його завершення залишилося зовсім небагато [часу].

Круз: 

З усією повагою, але 90% це було в 2019 році, коли були введені санкції.  Заява, яку Ви зробили раніше, це «90% завершено, і ми нічого не можемо зробити».  Це відповідало дійсності рік тому.  І санкції працювали.

Блінкен: 

90%, більше 90% відповідно до інформації, яку ми мали, коли ми прийшли до влади.

Круз: 

Так це було рік тому, коли були схвалені санкції.

Блінкен

Що ми бачили і що ми бачимо, це компанії знаходять альтернативи, знаходять обхідні шляхи, одні виходять з проекту, інші входять, росіяни опинилися здатні залучити …

Круз: 

До того моменту, як команда Байдена запропонувала зупинити санкції, відновлювали вони будівництво?

Блінкен: 

Ми не пропонували того, щоб санкції не були введені.

Круз

Повідомлення про слова Ніколаса Бернса не відповідає дійсності?

Блінкен: 

Він не був членом адміністрації.  Взагалі в той час не було нашої адміністрації.

Круз: 

Це було просто випадковий збіг, що будівництво було відновлено 24 січня?

Автор: Анатолій МАТІОС

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я