додому Поточні новини Крим хоче переписати свою Конституцію

Крим хоче переписати свою Конституцію

128

Київ. 4  лютого 2014 року (УНН). Кримські депутати побоюються, що півострів може втратити свій статус автономної республіки, тому напишуть листа із проханням про захист у Росію. Голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов підтримав ініціативи депутатів щодо можливого внесення змін до Конституції АРК.

Сьогодні на засіданні Президії Верховної Ради Криму вирішили почати процес підготовки до можливого внесення змін до Конституції автономної республіки, зазначивши, що “Крим – це російська автономія”.

Під час чергового обговорення про політичну ситуацію в державі депутат ВР Криму, регіонал Володимир Кличников зазначив, що “сьогоднішнє становище Конституції Криму грубо зневажається законодавством України”. На його думку, в умовах нинішньої політичної кризи і “прагнення до влади груп національно-фашистського толку” хочуть ліквідувати статус автономії Криму, передає depo.ua. Тож, за словами Кличникова, місцева влада повинна проявити політичну волю і захистити права та свободи кримчан.

“Я пропоную Президії Верховної Ради Криму включити до порядку денного лютневої сесії наступні питання. Перше, про створення робочої групи щодо змін і доповнень до Конституції АРК і Конституцію України, і про проведення загальнокримського опитування громадської думки про статус Криму. Друге, прийняти звернення до президента та Законодавчих зборів Російської Федерації виступити гарантом непорушності статусу автономії Криму, а також непорушності прав і свобод наших громадян”, – сказав Кличников.

Ініціативу регіонала підтримав спікер парламенту Криму Володимир Константинов і дав доручення юристам вивчити ці питання. Також попрохав секретаріат підготувати лист до керівництва Російської Федерації про допомогу та захист автономії. З такою ініціативою виступив депутат Сергій Цеков із партії “Російська єдність”.

“Ми просто зобов’язані звернутися до Російської Федерації з урахуванням того, що Крим – це російська автономія, російська за національністю, з культури і мови. Зрозуміло, що це багатонаціональна територія, на якій проживають представники різних національностей у мирі та злагоді, але, тим не менше, нашим захисником може бути тільки Російська Федерація. Тому я закликаю Президію і Верховну Раду АРК підготувати відповідне звернення до Російської Федерації на підтримку допомоги і захисту”, – сказав Цеков.

Ці ініціативи депутати Верховної Ради Криму розглянуть на своєму засіданні 19 лютого.

Зазначимо, нещодавно спікер Кримського парламенту виступив з ініціативою заборонити жителям Західної України в’їзд на територію півострова.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я