додому Топ Новини Корейський щоденник від 17 червня 2018

Корейський щоденник від 17 червня 2018

25

Віталій КУЛИК

1) Кім Чен Ин поздоровив з днем народження лідера КНР Сі Цзінпіня і передав йому розкішний букет квітів кімерсенхва і кімченірхва. Квіти, які мають підноситися лідеру КНДР у певних святкових датах. Символи та натяки.

2) Південна Корея та США оголосять про призупинення спільних військових навчань (Foal Eagle та Max Thunder) цього тижня.

Таку інформацію сьогодні опублікувала південнокорейська агенція Yonhap з посиланням на неназване джерело в уряді. Журналісти вказують, що призупинення навчань стосуватиметься саме спільних США-РК, але це не виключає взаємодії та тренінги, а також планові військові навчання.

На засіданні Сенату в четвер відставний адмірал Гаррі Гарріс, якого Трамп номінує на посла США в РК, підтримав ідею “паузи” у великих військових навчаннях. Він сказав, що будь-яке призупинення стосується лише великих військових навчань, але регулярне навчання американських військ в Південній Кореї буде продовжуватися, хоча остаточні рішення приймаються Міністерством оборони.

Нагадаємо, що цю ідею озвичив в Сингапурі Дональд Трамп, назвавши самі навчання “занадто витратними” та “провокативними”.

Таке рішення Вашингтону та Сеулу вже зустріло шквал критики як в США, так і в Південній Кореї, де частина політикуму рзглядає призупинення навчань як поспішне і не виправдане рішення. “Пхеньян поки не дав нам нічого в обмін на це. Вони лише прислали відео якихось вибухів. У Сеулу не має гарантій”, – пишуть провідні огляачі у своїх твіттер-сторінках.

Також незрозуміла доля навчань Ulchi Freedom Guardian, які заплановані на кінець літа цього року. Минулого року в цих навчаннях брали участь 17,5 тис. американських і понад 50 тис. південнокорейських військових, хоча вправи в основному зосереджені на комп’ютеризованому моделюванні, а не на польових навчаннях, з використанням зброї, танків чи літаків.

3) Тим часом, відбулися перші переговори на рівні вищого військового командування між РС та КНДР.

– Представники РК запропонували КНДР перемістити далекобійну артилерію від укріпленого кордону, прагнучи зменшити напруженість. Мова йже про відставнь в 30 до 40 кілометрів від лінії військової демаркації.

На сьогодні КНДР має 14 100 артилерійських систем, у тому числі 5,500 ракетних пускових установок, більшість з яких були розгорнуті біля кордону.

Як відомо, Пхеньян володіє різноманітними ракетними системами, в тому числі самохідними гаубицями 170 мм та кількома ракетами-носіями 240 мм.

Системи, які використовують 300-мм снаряди можуть досить швидко накривати основні американські військові об’єкти: військово-повітряну базу “Осан” у Пхьонтгеку чи штаб у провінції Південний Чхунчхон.

– Під час переговорів КНДР та РК погодилися повністю відновити свої західні та східні військові лінії зв’язку. Вони також обмінялися думками щодо демілітаризації межкорейського перемир’я в селі Пханмунджом на “пробній основі” (військві, які охороняють лінію мають бути без зброї) і погодилися ретельно здійснити двосторонню угоду 2004 року про запобіганню випадковим сутичкам у Західному морі.

4) “Надом сінмун” опублікувала на 6 полосі статтю під назвою “Капіталізм не має майбутнього”. Ідеологічно вивірений чучхейський текст. Так що розвороту в ідеології поки не спостерігається. Є одне “але”: в статті немає згадки про США як центр світової капіталістичної системи:)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я