додому Економіка Капітал українських банків впав нижче встановленого мінімуму НБУ

Капітал українських банків впав нижче встановленого мінімуму НБУ

124

Київ. 18 березня 2015 року (УНІАН). Норматив достатності регулятивного капіталу банківської системи на 1 березня подолав допустимий мінімум

Регулятивний капітал банків з початку року знизився на 71,295 млрд грн

Норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу банківської системи Україниз початку року знизився на 8,23 п.п. – до 7,37% на 1 березня, або до рівня нижчого за встановлене Національним банком мінімально допустиме значення цього нормативу (10%).

Про це свідчать значення економічних нормативів за системою українських банків на 1 березня, опублікованих на сайті регулятора.

За інформацією НБУ, регулятивний капітал банківської системи з початку року, за січень-лютий, знизився на 71,295 млрд грн, або на 37,73%, до 117,654 млрд грн.

Наблизився до гранично допустимого значення в 25% норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента, який за 2 місяці зріс на 1,72 п.п., до 23,73%.

Також біля граничного максимуму перебуває значення нормативу великих кредитних ризиків, який не має перевищувати 8-разовий розмір регулятивного капіталу банку. З початку року норматив зріс у 3 рази, до 755,47%.

Як повідомляв УНІАН, Нацбанк зобов’язав банки провести оцінку за всіма активними банківськими операціями з урахуванням всіх подій і обставин, які можуть вплинути на своєчасність і повноту погашення боргу, і сформувати резерви за цими ризиками в повному обсягу за рівнем ризику на 1 березня 2015 року.

Одночасно НБУ ухвалив рішення не застосовувати до банків заходів дії за порушення ряду економічних нормативів, пов’язані з переоцінкою рахунків у іноземній валюті та банківських металах у зв’язку зі зростанням курсу іноземних валют до гривні після 6 лютого 2014 року або формуванням резервів після цієї дати.

Крім цього, НБУ зобов’язав банки, що порушують нормативи, розробити і представити в Нацбанк детальний план виконання зобов’язань (з поквартальним розбиттям) щодо усунення цих порушень за формою і в терміни, встановлені регулятором. Дія постанови не розповсюджується на банки з непрозорою структурою власності.

Регулятивний капітал українських банків у 2014 році знизився на 16,027 млрд грн, або на 7,8%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я