додому Економіка Кабмін заклав у проект бюджетної резолюції-2016 зростання ВВП в 2%

Кабмін заклав у проект бюджетної резолюції-2016 зростання ВВП в 2%

398

Київ. 10 квітня 2015 року (Українська правда). Уряд України вніс до Верховної Ради проект Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік, побудований на прогнозі зростання ВВП в 2% при інфляції 9% і середньорічному обмінному курсі 22,5 гривні за долар. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з документом, ставиться мета утримати граничний обсяг дефіциту державного бюджету в межах 3% ВВП і зберегти частку перерозподілу ВВП через зведений бюджет на рівні не вище, ніж враховано в держбюджеті-2015.

Уряд зазначає, що проект базується на програмі співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Передбачається також фінансувати дефіцит загального фонду держбюджету переважно шляхом здійснення внутрішніх запозичень, проводити активні операції з державним боргом за рахунок вільних коштів на єдиному казначейському рахунку, обмежувати обсяг надання держгарантій 5% доходів загального фонду.

Крім того проект Бюджетної резолюції передбачає підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням фінансових можливостей бюджету, встановлення розміру прожиткового мінімуму та рівня його забезпечення на основі зростання показників реального сектору економіки та індексу споживчих цін.

Серед інших завдань: здійснення заходів щодо ліквідації перехресного субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних; поетапне реформування діючої системи пільг на проїзд і поступовий перехід на адресну грошову допомогу; поетапні ліквідація перехресного субсидування і вирівнювання цін і тарифів на природний газ, електроенергію, водопостачання; оптимізація ціноутворення на вугілля до рівня беззбитковості роботи шахт.

Документ також передбачає забезпечення пріоритетного спрямування бюджетних коштів на оборону і правоохоронну діяльність, зокрема, розвиток озброєння і військової техніки з урахуванням необхідності впровадження стандартів НАТО, проведення інтенсивної бойової підготовки військ з урахуванням досвіду, набутого під час проведення АТО, облаштування кордону.

Серед інших норм – оптимізація мереж охорони здоров’я, освіти, культури та інших галузей бюджетної сфери.

Державний бюджет на 2015 рік побудований на оптимістичному сценарії розвитку ситуації, який передбачає падіння ВВП на 5,5% при інфляції 26,7% і середньорічному курсі 21,7 гривні за долар, тоді як два інших урядових сценарія припускають падіння ВВП 8,6% і 11,9% при інфляції 38,1% і 42,8% відповідно.

Нацбанк оцінює падіння ВВП у першому кварталі року в 15%, а інфляція за цей період, за даними Держстату, становила 45,8% в річному вимірі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я