Домой Текущие новости Ігор КОЛІУШКО: Україна не зможе довго жити за Конституцією-2004

Ігор КОЛІУШКО: Україна не зможе довго жити за Конституцією-2004

85

Київ. 5 лютого 2014 року. (Радіо «Свобода»). Повернення до Конституції 2004 року має тактичну цінність, але жити за цією редакцією основного закону Україна довго не зможе. Таку думку в інтерв’ю Радіо «Свобода» висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Але, каже він, без повернення до політреформи ніхто зараз не вестиме серйозних переговорів з майбутнім урядом, чи то коаліційним, чи то технічним.

Щодо політико-правових механізмів змінити Конституцію, експерт зазначив, що може бути кілька різних варіантів.

На думку експерта, найпростішим виходом з цієї ситуації було би рішення самого Конституційного суду.

-ads-

«Яке, наприклад, роз’яснює попереднє рішення, що воно означало не автоматичне повернення до Конституції у редакції 1996 року, а означало обов’язок Верховної Ради врахувати рішення Конституційного суду про неконституційність внесення змін і, відповідно, змінити положення Конституції згідно із розділом 13-м».

Але експерт зазначив, що очевидно у КС не хочуть виправляти свою, тому шукають інших шляхів.

«Конституційний акт – також можливий крок, якщо за нього проголосує більшість у Верховній Раді і підпише президент», — каже Коліушко.

А ще й третій варіант – «ухвалити 300-ми голосів проект закону, який у 2003 році вже розглядався у Верховній Раді, на який вже був позитивний висновок Конституційного суду».

За словами Коліушка, будь-який із цих варіантів має свої плюси і мінуси, більш правову природу, менш правову природу, але жоден із них не є абсолютно у правовій площині.

«Найпростішим варіантом є голосування за конституційний акт, чи підписання конституційного договору між парламентською більшістю і президентом. Це можна зробити, хоч сьогодні», — пояснює він.

Але для цього потрібна політичні воля більшості й президента. Для третього варіанту потрібна конституційна більшість у Верховній Раді.

«Якщо конституційна більшість вносить зміни у Конституцію, то у президента практично не залишається вибору», — зазначає експерт.

На думку експерта, повернення до Конституції 2004 року має тактичну цінність.

«Якщо сьогодні говорити про формування нового уряду, коаліційного чи технічного, то ніхто не буде вести серйозних переговорів з цим урядом, якщо залишиться норма Конституції, що президент Янукович може у будь-який момент звільнити його», — каже експерт.

«Але жити довго за Конституцією 2004 року Україна також не зможе. Нам потрібна повноцінна конституційна реформа, проведена легітимно, відповідно до положень Конституції України», — наголосив Колушко.

Предыдущая статьяПинзеник запропонував остаточно скасувати «диктаторські закони»
Следующая статьяОлександр ЄФРЕМОВ: Для проведення дострокових виборів до ВР може бути задіяно механізм складання 150 депутатами своїх повноважень

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь