додому Поточні новини Ігор КОЛІУШКО: Україна не зможе довго жити за Конституцією-2004

Ігор КОЛІУШКО: Україна не зможе довго жити за Конституцією-2004

85

Київ. 5 лютого 2014 року. (Радіо “Свобода”). Повернення до Конституції 2004 року має тактичну цінність, але жити за цією редакцією основного закону Україна довго не зможе. Таку думку в інтерв’ю Радіо “Свобода” висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Але, каже він, без повернення до політреформи ніхто зараз не вестиме серйозних переговорів з майбутнім урядом, чи то коаліційним, чи то технічним.

Щодо політико-правових механізмів змінити Конституцію, експерт зазначив, що може бути кілька різних варіантів.

На думку експерта, найпростішим виходом з цієї ситуації було би рішення самого Конституційного суду.

“Яке, наприклад, роз’яснює попереднє рішення, що воно означало не автоматичне повернення до Конституції у редакції 1996 року, а означало обов’язок Верховної Ради врахувати рішення Конституційного суду про неконституційність внесення змін і, відповідно, змінити положення Конституції згідно із розділом 13-м”.

Але експерт зазначив, що очевидно у КС не хочуть виправляти свою, тому шукають інших шляхів.

“Конституційний акт – також можливий крок, якщо за нього проголосує більшість у Верховній Раді і підпише президент”, – каже Коліушко.

А ще й третій варіант – “ухвалити 300-ми голосів проект закону, який у 2003 році вже розглядався у Верховній Раді, на який вже був позитивний висновок Конституційного суду”.

За словами Коліушка, будь-який із цих варіантів має свої плюси і мінуси, більш правову природу, менш правову природу, але жоден із них не є абсолютно у правовій площині.

“Найпростішим варіантом є голосування за конституційний акт, чи підписання конституційного договору між парламентською більшістю і президентом. Це можна зробити, хоч сьогодні”, – пояснює він.

Але для цього потрібна політичні воля більшості й президента. Для третього варіанту потрібна конституційна більшість у Верховній Раді.

“Якщо конституційна більшість вносить зміни у Конституцію, то у президента практично не залишається вибору”, – зазначає експерт.

На думку експерта, повернення до Конституції 2004 року має тактичну цінність.

“Якщо сьогодні говорити про формування нового уряду, коаліційного чи технічного, то ніхто не буде вести серйозних переговорів з цим урядом, якщо залишиться норма Конституції, що президент Янукович може у будь-який момент звільнити його”, – каже експерт.

“Але жити довго за Конституцією 2004 року Україна також не зможе. Нам потрібна повноцінна конституційна реформа, проведена легітимно, відповідно до положень Конституції України”, – наголосив Колушко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я