додому ПОЛІТИКА Ігор АЙЗЕНБЕРГ: НОВИНИ ЗІ США. СЕРЕДА, 13 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Ігор АЙЗЕНБЕРГ: НОВИНИ ЗІ США. СЕРЕДА, 13 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

8

Про найважливіші новини останніх днів.

– Байден і Трамп уже гарантували собі підтримку достатньої для офіційного висунення в президенти кількості делегатів партійних з’їздів.

– Про фінансування президентських кампаній: хто з кандидатів скільки зібрав і витратив. Байден значно випереджає Трампа за наповненням бюджету свого передвиборчого штабу.

– Трамп зустрівся з Орбаном. Трамп: “Немає нікого кращого, немає розумнішого або кращого лідера, ніж Віктор Орбан. Він бос, і він великий лідер, фантастичний лідер. У Європі та в усьому світі його поважають”.

– Орбан: Трамп зупинить війну в Україні, припинивши надавати допомогу Україні навіть на 1 цент.

– Зустріч у Білому Домі Джо Байдена з Анджеєм Дудою та Дональдом Туском. 

Джо Байден: “Ми повинні діяти, поки в буквальному сенсі не стало занадто пізно. Росія не зупиниться в Україні. путін продовжуватиме, наражаючи на ризик Європу, Сполучені Штати і весь вільний світ”.

Дональд Туск: “Не може бути справедливої Європи без вільної та незалежної України”

– Розпочався офіційний збір підписів під петицією про розгляд законопроєкту про національну безпеку. Потрібно зв’язуватися з частиною лівих демократів і з республіканцями, щоб змусити підписати петицію достатню кількість депутатів. Поки що підписів 177 із необхідних 218.

* За підсумками праймеріз, що відбулися у вівторок у кількох штатах, Джо Байден і Дональд Трамп, здобувши перемоги, забезпечили собі підтримку достатньої кількості делегатів партійних з’їздів із зобов’язанням голосувати за них, для висування кандидатами в президенти. Хоча праймеріз триватимуть, інтерес може становити хіба що кількість тих, хто продовжує голосувати за внесену до бюлетенів, але таку, що припинила передвиборчу кампанію, Ніккі Гейлі у республіканців і “проти всіх” у демократів. І та й інша категорія виборців може проігнорувати вибори в листопаді, а хтось може проголосувати і за кандидата від протилежної партії.

Щоб оцінювати ефективність передвиборчої кампанії кандидатів, дуже важливим критерієм, яким слід керуватися, є кількість зібраних і витрачених грошей. Передвиборча кампанія – це дуже дорогий захід. Реклама на телебаченні, зарплати співробітникам штабів по всій країні, організація передвиборчих мітингів – усе це коштує величезних грошей. Нещодавно було опубліковано дані про витрати передвиборчих штабів кандидатів і зібрані ними гроші за січень 2024 року.

Кандидатами протягом січня було зібрано: Джо Байденом – $15.7 мільйонів, Ніккі Гейлі – $11.5 мільйонів, Дональдом Трампом – $8.8 мільйонів. За той самий місяць відповідними передвиборчими штабами було витрачено – Байден – $5.7 мільйонів, Гейлі – $13.1 мільйона, Трамп – $11.4 мільйона. Станом на кінець січня у фондах передвиборчих штабів залишалося – Байден – $56 мільйонів, Гейлі – $13 мільйонів, Трамп – $30.5 мільйонів. 

* Увечері в п’ятницю минулого тижня Трамп зустрівся в Мар-а-Лаго у Флориді з угорським прем’єром Орбаном, який спеціально прилетів до США на зустріч із Трампом. Орбана не запросили до Білого Дому, з ним не зустрівся жоден офіційний представник адміністрації США. 

Як повідомили журналістам очевидці, зустріч Трампа з Орбаном тривала годину. Про те, що обговорювалося на цій зустрічі, досить прямо повідав в інтерв’ю угорському телебаченню Орбан. Як він заявив, Трамп припинить війну в Україні, повністю зупинивши допомогу Україні, не надаючи їй допомогу навіть на один цент. Власне, і без свідчень Орбана про це можна було цілком здогадатися. Припинить допомогу, зустрінеться з Путіним і “про все з ним домовиться”. Щоб путін забирав собі все, що вже окупував і готувався окупувати все, що залишиться. Зате буде “мир”, про який мріють Орбан і Трамп – “мир” у світі диктаторів і авторитарних правителів.

Позиція Трампа з очевидністю визначає позицію і дії республіканців у Палаті Представників щодо протидії допомозі Україні.

Взагалі ж, ця зустріч підтвердила, на кого орієнтується в Європі Трамп, від кого отримує інформацію про те, що відбувається в Європі, чиїми очима бачить усі події. Про те, що вкрай неприязне ставлення Трампа до України під час його президентства було багато в чому сформовано Орбаном під час особистих зустрічей, розповідали колишні помічники і співробітники Трампа.

Після зустрічі з Орбаном у п’ятницю Трамп заявив: “Немає нікого кращого, немає розумнішого або кращого лідера, ніж Віктор Орбан. Він бос, і він великий лідер, фантастичний лідер. У Європі та в усьому світі його поважають”.

* Журналіст телеканалу CNN Джим Шутто, ведучий авторської програми, фахівець з питань міжнародної безпеки, написав чергову книжку “Повернення великих сил: Росія, Китай і нова холодна війна” і перед виходом книжки запропонував телеканалу, на якому працює, низку ексклюзивних матеріалів з неї. Зокрема, главу, в якій Шутто описує, як колишні високопоставлені співробітники адміністрації Трампа розповідали йому в інтерв’ю для книги про те, з яким пієтетом Трамп ставиться до диктаторів і мріє бути на них схожим. Ось кілька цитат.

“На думку Дональда Трампа, угорський “сильний чоловік” Віктор Орбан – “фантастичний”, китайський лідер Сі Цзіньпін – “блискучий”, північнокорейський лідер Кім Чен Ин – “гарний хлопець”, і, що найтривожніше, він (Трамп) сказав, що Адольф гітлер “зробив кілька хороших речей”. Це той світогляд, який переверне десятиліття зовнішньої політики США під час другого терміну, якщо він переможе на президентських виборах у листопаді, повідомили в інтерв’ю кілька колишніх старших радників Трампа.

“Він вважав, що Путін – хороший хлопець, і що Кім – хороший хлопець, що ми загнали Північну Корею в кут”, – сказав мені генерал у відставці Джон Келлі, який обіймав посаду керівника апарату Білого Дому Трампа. “Для нього це виглядало так, ніби ми підштовхуємо цих хлопців до чогось. Якби у нас не було НАТО, то путін не робив би того, що він робить”.

“Келлі та інші люди, які служили за Трампа, дають нове уявлення про те, чому вони попереджають, що людина, яка постійно вихваляє автократичних лідерів, які виступають проти інтересів США, погано підходить для керівництва країною в умовах зіткненнях великих держав, які можуть статися. На їхню думку, корінь його захоплення цими фігурами в тому, що він заздрить їхній владі.

“Він вважає себе великим хлопцем”, – сказав мені Джон Болтон, який обіймав за Трампа посаду радника з національної безпеки. “Йому подобається мати справу з іншими “великими хлопцями”, а такі “великі хлопці”, як Ердоган у Туреччині, можуть саджати людей до в’язниці і не питати ні в кого на це дозволу. Йому це подобається”.

* У вівторок у Білому Домі відбулася зустріч президента Байдена з президентом і прем’єр-міністром Польщі Дудою і Туском.

Перед початком зустрічі президент Байден, зокрема, сказав:

“Я хочу подякувати вам обом за незмінну безпекову допомогу та гуманітарну допомогу, надану Україні Польщею, зокрема за прийом приблизно 1 мільйона українських біженців.  Як сказала б моя мама, “Бог любить вас. Ви робите Божу роботу”. Це справді так. Неймовірно те, що ви робите, що робить польський народ.

Сьогодні Сполучені Штати оголосили про виділення Україні надзвичайної допомоги, використовуючи кошти, зекономлені на раніше затверджених контрактах Пентагону. Пакет включає в себе боєприпаси і снаряди, які допоможуть Україні утримувати лінію фронту проти жорстоких атак Росії протягом найближчих кількох тижнів, і у мене є повноваження зробити це, не звертаючись до Конгресу з проханням про виділення додаткових коштів прямо зараз. Але я попросив у Конгресу набагато більше грошей. 

Тому що цього недостатньо – того, про що ми оголошуємо сьогодні. 

Конгрес повинен зараз же ухвалити двопартійний законопроєкт про національну безпеку, який включає термінове фінансування України. Ми повинні діяти, поки в буквальному сенсі не стало надто пізно – поки не стало надто пізно. Тому що, як пам’ятає Польща, Росія не зупиниться в Україні. путін продовжуватиме, наражаючи на ризик Європу, Сполучені Штати і весь вільний світ”.

Виступаючи зі словом у відповідь, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав, зокрема:

“Коли ми, поляки, починали свій шлях на Захід, Папа Іван Павло II сказав: “Не може бути справедливої Європи без незалежної Польщі”. І сьогодні я б сказав, що не може бути безпечної Європи без сильної Польщі. 

І, звичайно, я б сказав також, що не може бути справедливої Європи без вільної і незалежної України”.

* У вівторок, 12 березня, розпочався офіційний збір підписів за петицію, ініційовану 15 лютого заступником регламентного комітету Палати Представників демократом Джеймсом Макговерном з вимогою розглянути законопроєкт про національну безпеку, ухвалений Сентом 13 лютого. Регламент дозволяє почати збір підписів через 30 днів після надходження законопроєкту до Палати в разі, якщо законопроєкт не ставиться спікером до порядку денного. За два дні петицію підписали 177 демократів із 213-ти. Частина лівоорієнтованих демократів-прогресистів, які виступають проти безумовної допомоги Ізраїлю, підписи поки що не поставили. Республіканці також поки що петицію не підписували. Для того, щоб вона пройшла, необхідно зібрати 218 підписів. 

Хочу знову звернутися до всіх громадян США. Пишіть і телефонуйте своїм депутатам у Палаті Представників, якщо вони республіканці або демократи-прогресисти. Вимагайте від них негайно підписати петицію, ініційовану конгресменом Джеймсом Макговреном, про розгляд у Палаті представників законопроєкту H.R.815 National Security Act, який ухвалив Сенат. Кажіть, що це життєво необхідно для забезпечення безпеки США. Говоріть, що неухвалення цього законопроєкту – це зрада України і водночас зрада США, що це капітуляція Сполучених Штатів перед тираном Путіним. Говоріть, що в разі неухвалення цього законопроєкту робитимете все можливе, щоб вашого представника не переобрали до Палати Представників, як зрадника національних інтересів США.

У першому коментарі посилання на офіційний сайт клерка Палати Представників, де наводиться список депутатів Палати Представників, які вже підписали discharge petition. Якщо вашого представника в списку немає, негайно пишіть і телефонуйте йому або їй.

Також пишіть і телефонуйте спікеру Маккарті та вимагайте, щоб він поставив законопроєкт H.R.815 National Security Act на голосування.

Телефон офісу спікера Майка Джонсона +1-202-225-2777.

Телефонуйте йому, залишайте повідомлення. Це дуже важливо. Якщо будете телефонувати, майте на увазі, що комп’ютер спочатку каже, що абонента за таким номером немає, але потім пропонує залишити повідомлення на автовідповідачі для спікера Джонсона. Обов’язково залишайте повідомлення. Потрібно, щоб дзвінків було дуже багато – тисячі, десятки, сотні тисяч, краще – ще більше.

Телефонуйте. Він має знати, чого хочемо ми, “We, the People”.

Дякую всім, хто прочитав. Бережіть себе і своїх близьких. Бережіть один одного, допомагайте один одному. Здоров’я всім.

ПерекладПолітКом

джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я