додому Поточні новини Ерік НАЙМАН: Обмеження суми готівкових розрахунків – крок до детінізації економіки

Ерік НАЙМАН: Обмеження суми готівкових розрахунків – крок до детінізації економіки

91

7Відомий фінансист Ерік Найман підтримує запровадження Національним банком обмежень на готівкові операції з 1 вересня цього року та вважає це кроком до детінізації економіки. Про це він сказав у ексклюзивному коментарі БТБ .

«Я б поставив ще жорсткіше, бо 150 тисяч – це багатенько. Дуже мало товарів, які підпадають під такі обмеження. В основному це нерухомість, частково авто, і буквально декілька видів дуже дорогих товарів – якихось супердорогих шуб. Я б поставив обмеження – може й не 10 тисяч, але тисяч 20-30», – сказав Найман.

«Це крок у дуже правильному напрямку, крок до детінізації економіки. Ті, у кого тіньові прибутки, – вони звичайно бояться. Бо це збільшує потребу людей іти в банки, відкривати рахунки, класти гроші на рахунок для подальших безготівкових розрахунків», – сказав експерт.

Такі обмеження, зазначив він, дійсно, збільшать приток гривні в комерційні банки. «Якби ці обмеження були ще більшими – 20-30 тисяч, тоді б ще більш помітно знизилися процентні ставки – спочатку депозитні, а потім і кредитні»,- вважає експерт

Це так само один із заходів дедоларизації економіки, – зазначив Найман.

Нагадуємо, в червні ц.р. Національний банк України ухвалив постанову про встановлення з 1 вересня 2013 року граничної суми готівкових розрахунків у розмірі 150 тис. грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я