додому ПОЛІТИКА Друге читання: українці чекають на прийняття законів про звільнення електромобілів від оподаткування

Друге читання: українці чекають на прийняття законів про звільнення електромобілів від оподаткування

188

Київ. 24 червня 2015 року (EcoTown, Тетяна ТУРЛІКЬЯН). Наприкінці травня на черговому засідання депутати Верховної Ради прийняли одразу два законопроекти, що спрощують ввезення електромобілів в Україну (№1674 і №1912). 

Минулого тижня профільний комітет ВРУ прийняв постанову про винесення законопроектів про відміну ПДВ, акцизного збору і мита на електромобілі на друге читання та рекомендує Парламенту ухвалити позитивне рішення. Таке повідомлення залишив на своїй сторінці в мережі Facebook засновник компанії Shooter.ua Костянтин Євтушенко.
За його словами, в законопроекти внесено кілька правок:
– Для розмежування електромобілів і гідбидів внесли новий митний код для останніх.
– Закони будуть діяти виключно для «чистих» електрокарів.
– Закони несуть тимчасовий характер – до 1 січня 2020 року. Проте, деякі депутати хотіли зменшити цей строк до 2018 року, але поправку не підтримала більшість.
Загалом, за прийняття позитивного рішення щодо законопроектів у комітеті проголосували 14 депутатів, проти – 5 урядовців.
«Дехто з депутатів до цього часу переконаний в тому, що електромобілі – це іграшка для заможних. Були навіть такі, які переконували, що після ввезення електромобілі будуть переобладнувати на двигуни внутрішнього згорання і продавати, ухиляючись від оподаткування», – зауважив Євтушенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я