додому ПОЛІТИКА ДОПОМОЖІТЬ ЗУПИНИТИ ГЕНОЦИД

ДОПОМОЖІТЬ ЗУПИНИТИ ГЕНОЦИД

131

Іноді все дуже просто. Якщо ви можете легко зробити щось, щоб зупинити геноцид, то це потрібно зробити.

Як я вже стверджував тут у «Думках про…», російські наміри в Україні були геноцидними від самого початку.

Думка про те, що України не існує, що її держава є штучною, а її національна свідомість – плутаниною – ця путінська риторика була геноцидом. Твердження Москви, що всі українці є нацистами, геями, євреями чи сатаністами (поточна лінія), є нічим іншим, як фашистською політикою «ми-і-вони»: ворог визначається за допомогою мови ненависті як недолюдський, поза будь-якими етичними нормами, він існує лише щоб бути знищеним.

Стандартна російська окупаційна практика викрадення дітей, зґвалтування жінок і страти місцевих лідерів є геноцидом. Скрізь, де Росія була змушена покинути українську територію, наприклад, останніми днями на Херсонщині, українці знаходять ями смерті та камери тортур. Ці та інші дії становлять геноцид у розумінні Конвенції 1948 року, як я пояснюю в цій лекції.

Російська політика – позбавляти українців світла, тепла та води взимку, руйнуючи цивільну інфраструктуру. Лише вчора (15.11.2022) Росія випустила ще десятки ракет по цивільних цілях, залишивши близько десяти мільйонів людей без електрики протягом дуже холодних ночей і днів. Поки я пишу, люди, які мені не байдужі, сидять у бомбосховищах і слухають вибухи.

Це навмисне створення нещастя та смертельних умов для цивільного населення суперечить законам війни. Це також є ще одним порушенням конвенції про геноцид, яка забороняє «навмисне створення для групи умов життя, розрахованих на її повне або часткове фізичне знищення». Про те, що це дійсно намір, радо стверджують практично щодня на російському державному телебаченні.

Вчорашня атака стала найбільшою атакою на українську цивільну інфраструктуру з початку війни. Росія запустила 95 ракет і безпілотників. Щоб зупинити ракети, Україні потрібна допомога західного уряду з ППО та авіацією. Безпілотники Shahed з Ірану – це те, що відомо як безкінечні боєприпаси. Тижнями їх використовували для знищення української електромережі, а також інших цивільних цілей. Вони є зброєю терору, спрямованою на злочинну мету.

Українці добре вміють ремонтувати те, що зруйнували росіяни. Але через велику кількість дронів важко встигати. А втрата електромережі як такої призведе до жахливих умов і величезних втрат людей, особливо серед уразливих верств населення та людей похилого віку.

Тут ми можемо щось зробити. Ми можемо допомогти зупинити дрони. Фонд Президента Зеленського United24 попросив мене зібрати гроші на обрану мною справу. Як історик я міг обрати знищену бібліотеку (яку кілька тижнів тому відвідав у Чернігові), і надалі так і зроблю. Але саме зараз українцям потрібно пережити цю зиму і виграти цю війну.

Тож замість того, щоб потурати власним уподобанням, я запитав, де я можу бути максимально корисним. Відповідь українців, яких я запитав, була – система захисту від іранських безпілотників. І ось що, як посол президентської платформи United24, я пообіцяв зробити: зібрати 1,25 мільйона доларів для такої системи, Shahed Hunter.

Для мене велика честь бути серед чудової групи послів, включаючи Марка Хемілла, Лів Шрайбера та Барбру Стрейзанд, які дали подібні обіцянки зібрати кошти.

Зараз українці можуть подумати, що я відомий, але я не такий відомий, як ці чудові актори! Тож я розраховую на вашу допомогу та поширення інформації.

Відмінність цього геноциду від інших полягає в тому, що ви можете зробити щось, щоб зупинити його легко і прямо зараз. Будь ласка, зробіть тут свій внесок, щоб захистити українців від дронів, які руйнують умови їхнього життя. А потім поділіться цією публікацією з іншими, хто може захотіти зробити те саме. Дякую.

Тімоті СНАЙДЕР, історик

Джерело

Переклад – Антон ДАЛМОН, для ПолітКом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я