додому Поточні новини Держпідприємництва пропонує повернути практику державного регулювання тарифів у сфері ЖКГ

Держпідприємництва пропонує повернути практику державного регулювання тарифів у сфері ЖКГ

141

4Державна служба з питань регуляторної політики і підприємництва запропонувала Кабінету міністрів розробити законопроект, який передбачає повернення практики державного регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Про це йдеться у зверненні голови Держпідприємництва Михайла Бродського до віце-прем`єр-міністра Олександра Вілкула.

Згідно зі зверненням, у грудні 2011 року в Україні було законодавчо змінено процедуру встановлення тарифів на ЖКГ. Як наголошується, акти, що встановлюють тарифи, були виведені з-під дії Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

«Таким чином, громадськість була позбавлена участі у такому важливому питанні, як формування тарифної політики і доступ до інформації про реальний стан справ у галузі. А тим часом встановлення тарифів на комунальні послуги для суб`єктів природних монополій залишається єдиним способом регуляторного впливу на діяльність таких монополій і суб`єктів господарювання на суміжних ринках», – зазначається у зверненні Держпідприємництва.

У зв`язку з цим, а також з метою практичного збалансування інтересів держави, споживачів і постачальників Держпідприємництва пропонує повернути поширення норм закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на сферу встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України розробити відповідний законопроект.

Ще у середині липня віце-прем`єр-міністр Олександр Вілкул відзначав, що тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні мають залишатися стабільними, а місцева влада у регіонах, де допущено їх підвищення, має привести тарифи до економічно обґрунтованих для населення.

У свою чергу прем`єр-міністр України Микола Азаров на засіданні уряду 6 серпня доручив перевірити обґрунтованість підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у регіонах, і про результати перевірки доповісти у тижневий термін.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я