додому Соціум Держава оцінила життя військового у 882 тисячі гривень

Держава оцінила життя військового у 882 тисячі гривень

203

Київ. 17 липня 2015 року (ПолітКом, Анастасія ЗАКОМОРНА). Верховна Рада України 229 голосами ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей”.

Законодавчим актом збільшено розмір одноразової грошової допомоги, яка виплачується у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, працівників міліції.

Так, прийняті оновлення встановляють одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму (тобто 882 тис грн станом на 17 липня 2015 року). Та 375-кратного прожиткового мінімуму (тобто 441 тис грн.) у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи; 300-кратного прожиткового мінімуму (тобто 352,8 тис грн.), у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності  II групи; 225-кратного прожиткового мінімуму (264,6 тис грн.) у  разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи.

Законом встановлено, що його дія не поширюється на осіб, стосовно яких до набрання чинності цим Законом прийнято рішення про виплату їм одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, або які отримали замість зазначеної допомоги інші компенсаційні виплати відповідно до законодавства.

Відповідні зміни внесено до Законів “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, “Про міліцію” та “Про боротьбу з тероризмом”.

Законопроект зареєстровано за №2406.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я