додому Поточні новини Corriere della Sera. Кийок Кремля і зів’яла морквина ЄС

Corriere della Sera. Кийок Кремля і зів’яла морквина ЄС

75

10Київ. 22 листопада 2013 (InoPressa). Брутальний шантаж Путіна переміг, гідності Європи завдано шкоди, пише Франко Вентуріні в газеті Corriere della Sera.  “Завершуючи наймасштабнішу геополітичну баталію на Старому континенті з моменту закінчення холодної війни, Україна вирішила залишитися у сфері впливу Росії, відмовившись від Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Юлія Тимошенко, яка в разі підписання угоди мала вирушити до Німеччини з причини її стану здоров’я, продовжить відбувати в Україні сильно політизоване покарання”, – пише автор статті.

“Протягом багатьох місяців Україна – наполовину проросійська, наполовину прозахідна – була в центрі протистояння між Брюсселем, Москвою і Києвом. Європа пропонувала історичну Угоду про асоціацію, яку планувалося підписати 29 листопада у Вільнюсі; Путін реагував найсильнішим економічним тиском на українського президента Януковича. А той прагнув отримати максимум можливого від однієї і другої сторони”, – оповідає коментатор.

“Рішення, оголошене в Києві, є точним і прагматичним вибором, – вважає автор статті. – Україна не збирається звалювати на себе весь тягар ворожої Росії, тоді як Європа буде “компенсувати” на Сході свої втрати. Що стосується небезпечної суперниці Тимошенко, то краще її тримати за ґратами поблизу. В Україні, з її безупинними внутрішніми чварами, опортунізм Януковича нікого не здивував”.

“Таке враження, – продовжує Вентуріні, – що Брюссель провів вкрай делікатну операцію, але при цьому погано її прорахував. “Українське питання” довірили вирішувати полякам і прибалтам, затятим прихильникам асоціації, тоді як у Берліні, Парижі та Римі міркували над питанням про те, кому завтра належить “платити за українським рахунком”. Зрештою Росія за допомогою кийка зуміла наполягти на своєму, а Європа з її зів’ялою морквиною повинна відчувати сором до наступного разу, якщо такий ще випаде”. На закінчення автор зазначає, що Путін приїжджає з візитом до Італії, і радить “хоча б спробувати сказати йому, що його шантаж нам не подобається”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я