додому Поточні новини ЧАС ПЛАТИТИ ПО РАХУНКАХ ВЖЕ БЛИЗЬКО

ЧАС ПЛАТИТИ ПО РАХУНКАХ ВЖЕ БЛИЗЬКО

31

Вчора в Нью-Йорку від коронавірусу помирала приблизно одна людина на годину. Розуміючи, що ШВЛ та ЕКМО на всіх пацієнтів, що потребуватимуть на реанімацію, не вистачить, мерія заходилась в екстреному порядку створювати комісію, завданням якої буде визначати, кого рятувати, а кому – пряма дорога на цвинтар. Перед такою страшною дилемою вже постають лікарі Італії. Це означає, що попри офіційну заборону смертної кари (в усіх державах – членах Ради Європи та у штаті Нью-Йорк, зокрема) вона де факто повертається в життя окремих країн, бо саме люди вирішуватимуть, за кого боротися, а хто приречений померти…

В такі часи завжди думаю, наскільки виправданим є європейська відраза до вищої міри покарання, якщо ми платимо за неї життям інших. Коли хтось поставляв броніки не того класу захисту, а хтось інший підписував акти приймання-передачі, хтось помер від ворожої кулі на фронті. Коли хтось постачав до війська медичні автомобілі, заначна частина яких ламалась ще по дорозі на Донбас, хтось заплатив за це своїм життям, бо його не встигли своєчасно довезти до лікарні. Коли хтось, попри данні розвідки, віддавав наказ підняти в небо Іл-67 з українськими десантниками на борту, аби транспортувати їх до Луганську, 49 українських бійців так ніколи і не повернулись на землю… І таких прикладів безліч.

Те саме трапилось з тестами на коронавірус. Вчора я писав, що так не буває: Моссад шукає по всьому світові 100 тис. тестів, а в Україну, наче манна небесна, летить 10 млн. Сьогодні все стало по своїх місцях: замість ПРЛ тестів, здатних визначати наявність коронавірусу в організмі на ранніх стадіях хвороби, в Україну прилетіли експрес-тести. Останні набагато менш точні і можуть «запеленгувати» вірус тільки, коли в організмі починають вироблятись антитіла, тобто на 5-7 день після появи симптоматики. Це означає, що ми і надалі залишатимемося «найблагополучнішою» країною в Європі, а тисячам небіжчиків ставитимуть діагноз «пневмонія».

Те, що пишуть з лікарень, навіть з Олександрівської, в інфекційному відділенні якої лікують депутатів, викликає тільки бажання власноручно винести і виконати вирок тим можновладцям, які так «підготували» країну до пандемії. От лише одна цитата про ситуацію у провідній лікарні столиці: «Маску она стирает. С единственного респиратора отпал клапан. Дезинфектанты для обработки того же фонендоскопа за свой сщет. костюм одноразово-многоразовый. А еще руководство сношало после дежурства за то, что депутат с подозрением ушел домой из-за того, что в палате нет туалетной бумаги и нет развозки воды». Можна тільки уявити, що коїться в районних та міських лікарнях на переферії…

Ну і останній подарунок за сьогоднішній день. Замість забезпечити лікарні усім потрібним і нарешті закупити ПРЛ тести у належній кількості, держава вирішила де-факто почати запровадження надзвичайного стану. Сьогодні Міноборони офіційно повідомило, що «в рамках проведення обмежувально-карантинних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню в Україні коронавірусної інфекції, задля підтримання громадської безпеки та порядку, з 22 березня 2020 року, у населених пунктах та військових гарнізонах розпочнеться спільне патрулювання посиленими нарядами Військової служби правопорядку Збройних Сил України, що діятимуть у взаємодії з працівниками Національної поліції та військовослужбовцями Національної гвардії України»: http://www.mil.gov.ua/news/2020/03/21/zbrojni-sili-ukraini-vzaemodiyatimut-z-pravoohoronnimi-organami-shhodo-zabezpechennya-gromadskoi-bezpeki-pid-chas-karantinu/

А от текст ч. 2 ст. 20 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану»: Забезпечення громадського порядку, охорони життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян в умовах надзвичайного стану здійснюється силами і засобами органів Національної поліції, в тому числі Національної гвардії України, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України відповідно до їх повноважень, встановлених законом.

Якщо Ви уважно почитаєте Закон України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», ви там не знайдете повноважень ВСП «підтримувати громадську безпеку та порядок». Отже застосування військовослужбовців ЗСУ з цією метою в мирний час без оголошення надзвичайного стану є відвертим зловживанням владними повноваженнями, яке тягне на кримінальну відповідальність Міністра оборони. В мирний час без оголошення НС ВСП має юрисдикцію тільки над військовослужбовцями ЗСУ, а тому залучення її до «спільного патрулювання» є незаконним.

Нагадаю, що надзвичайний стан запроваджується в країні указом Президента і затверджується Верховною Радою України. Це прямо визначено Конституцією України! Але схоже, замість боротися з коронавірусом влада вирішила боротися з правами та свободами власних громадян.

На жаль, історія Банкову нічому не вчить. У мене тільки запитання: куди вони будуть тікати, коли всі кордони закриті?

ДЖЕРЕЛО: Gennadiy Druzenko, Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я