додому Соціум Будівельна революція

Будівельна революція

172

Київ, 09 серпня 2015 року (ПолітКом, Людмила ДОЛГОНОВСЬКА). Сьогодні в Україні відзначається День будівельника. Світові досягнення у цій галузі просто вражають. Так, у Китаї 57-поверхівку звели всього за 19 днів. Чжан Юе, автор цього проекту, переконаний, що ми стоїмо на порозі будівельної революції.

Китайський підприємець обстоює ідею будівництва з наперед зібраних блоків. На околицях міста Чанша в китайській провінції Хунань виріс новий хмарочос. Його параметри досить скромні, як за китайськими масштабами. Заввишки всього 204 метри, ця вежа не сягає навіть третини найвищого хмарочоса в Шанхаї. Її коробкоподібний вигляд зі скла і сталі навряд чи допоможе виграти якісь нагороди в категорії архітектурної краси.

Але дивовижне в ній інше – швидкість, із якою цю вежу зводили. Відео з прискореною зйомкою за хвилину показує неймовірні темпи будівництва – три поверхи за добу.

А для чоловіка, який задумав проект, Чжана Юе, це лише початок. «Людство пережило революції в промисловості, сільському господарстві, транспорті чи інформатиці, але революції в будівництві ще не було, – підкреслює у своєму програмному документі заснована ним Broad Group. – Настав час і цієї революції».

Революція буде модульна, наполягає Чжан. Міні Sky City зібраний з тисяч сталевих модулів, складених в одне ціле, як конструктор Meccano. Цей метод, за словами підприємця, не лише швидкий, а й безпечний та дешевий. Тепер його автор хоче позбутися слова «Міні» в назві проекту і, використовуючи ту саму технологію, звести найвищий хмарочос світу – Sky City.

Зараз рекорд висоти належить дубайському хмарочосу «Бурдж-Халіфа» заввишки 828 метрів. Його будівництво тривало п’ять років. Чжан Юе стверджує, що пропоноване ним «вертикальне місто» на 220 поверхів можна побудувати всього за сім місяців – чотири на фундамент і три на сам хмарочос. І висота його буде на 10 метрів більша за висоту «Халіфи».

Та підприємцеві і цього мало. Чжан Юе хоче переосмислити саму концепцію міського простору. Він має бачення майбутнього, у якому його компанія виготовлятиме третину будинків світу – всі вони будуть модульними, всі зі сталі і всі екологічні.

«Найбільший виклик, перед яким світ стоїть зараз, – не тероризм і не світова війна, а зміни клімату», – вважає підприємець. Самодостатні, модульні «вертикальні міста», згідно з його баченням, будуть найчистішим методом міського розвитку в майбутньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я