додому Поточні новини Ангела МЕРКЕЛЬ: Україна ще не готова до Угоди про асоціацію

Ангела МЕРКЕЛЬ: Україна ще не готова до Угоди про асоціацію

133

2Для зближення з Європейським Союзом Україна мусить вирішити ще ”цілу низку проблем”. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель. За її словами, окрім справи Юлії Тимошенко, йдеться також про права людини в цілому.

Про це вона заявила в Берліні в середу, 17 квітня, після переговорів з прем`єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом.

Водночас вона наголосила, що встановлення тісніших відносин з Україною залишається метою ЄС.

За словами А.Меркель, справа екс-прем`єр-міністра Ю.Тимошенко – це не єдина перепона для підписання уже готової Угоди про асоціацію з ЄС. ”Ідеться в цілому про правову систему в Україні та питання дотримання прав людини та громадянських свобод”, – зауважила вона. Саме тому підписання вже давно узгодженого документу нині заморожене.

У свою чергу, прем`єр-міністр Естонії А.Ансіп зазначив, що Україна є важливим партнером Європейського Союзу, тому Угода про асоціацію все-таки має вступити в силу. Водночас він погодився, що перед Україною нині лежить ще ”довгий шлях”.

А.Ансіп також висловився за скасування візового режиму для України, Росії та інших країн Східноєвропейського партнерства. Разом з тим він додав, що це не може статися негайно, оскільки для цього ще слід виконати ”деякі дуже конкретні критерії”.

До цих критеріїв належить, зокрема, запровадження біометричних паспортів, а також скасування реєстрації громадян ЄС, які приїздять до цих країн. ”Ми хочемо однакових підходів”, – підкреслив глава естонського уряду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я