додому Поточні новини Адрій НОВАК: Підвищення акцизу на тютюн збагатить бюджет на 6-7 млрд грн

Адрій НОВАК: Підвищення акцизу на тютюн збагатить бюджет на 6-7 млрд грн

55

611943_3Київ. 18 листопада 2013 (УНН). За рахунок підвищення акцизів на тютюнові вироби, державний бюджет може отримати додаткові надходження у розмірі 6-7 млрд грн. Про це на прес-конференції повідомив економічний експерт Андрій Новак, передає кореспондент УНН.

Експерт нагадав, що у поточному рої дефіцит бюджету вже у півтора рази більший, ніж за аналогічний період минулого року. І уряд, і НБУ хаотично шукають джерела наповнення бюджету.

“З цією метою вони оподатковують те, що можливо і не можливо новими зборами, новими податками, митами, але чомусь оминають те, звідки отримати гроші в бюджет найлегше – оподаткувати безперервний потік продажу тютюнових та алкогольних виробів”, – зауважив А.Новак.

Він відзначив, що це найлегший і найшвидший шлях наповнення бюджету сьогодні.

А.Новак також відзначив, що за умов, якщо б Україна вила на темпи підвищення акцизів на тютюн, якими йдуть наші найближчі сусіди – Росія, Білорусь, тощо – то держава отримала б надходження до бюджету у розмірі 6-7 млрд грн.

“Наприклад, якщо ми стартуємо з 1 січня наступного року, то в бюджеті наступного року за рахунок підвищення акцизів, яке призведе до підвищення ціни, а це означає підвищення доходів від ПДВ, то сумарно від підвищення акцизів та підвищення ПДВ на сигарети у наступному році бюджет може розраховувати на додаткові надходження від 6 млрд грн до 7 млрд грн”, – зазначив А.Новак.

Він також зауважив, що такий обсяг надходжень дозволив би закрити існуючу бюджетну діру, яка існує на сьогодні і через яку існують затримки із соціальними виплатами.

“Тобто тільки за рахунок підвищення акцизів і, відповідно, ланцюга підвищення ПДВ на тютюнові вироби держава може залатати принаймні ту бюджетну діру, яка на сьогодні створює соціальні проблеми та проблеми в місцевих органах влади”, – додав він.

В той же час експерт зауважив, що для того, аби отримати вище вказані надходження до бюджету, акциз на тютюнові вироби треба підняти щонайменше на 30%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я