додому Топ Новини ЗМІ: Великобританія може розмістити у себе ядерні ракети США

ЗМІ: Великобританія може розмістити у себе ядерні ракети США

91

Бонн. 10 червня 2016 року (Deutsche Welle). Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд вважає, що Росії варто надіслати “чіткий сигнал”. Водночас він переконаний, що потрібно уникнути “непотрібних провокацій”.

Великобританія допускає можливість розміщення на своїй території ядерних ракет США через напруження у відносинах з Росією. Про це у понеділок, 8 червня, повідомляє The Daily Telegraph з посиланням на заяву керівника МЗС Великобританії Філіпа Хеммонда. Зараз є “тривожні ознаки” щодо зростання військової активності Росії, і Лондон може зважити всі “за” та “проти” ідеї розміщення американського озброєння середньої дальності, зазначив він в інтерв’ю BBC1.

Відповідаючи на питання, чи підтримує міністр плани щодо розміщення американських ракет у Європі, Хеммонд наголосив: “Мені потрібно було б розглянути подробиці. Ми подивимось на хід подій. Ми дуже тісно співпрацюємо з американцями”, – додав міністр.

“Якби це питання стояло на порядку денному, рішення ми ухвалювали б спільно. Нам необхідно надіслати Росії чіткий сигнал про те, що ми не дозволимо їй перейти “червону лінію”, – наголосив Хеммонд.

Застереження від “непотрібних провокацій”

Водночас Хеммонд зазначив, що наразі немає чітких ознак того, що напад Росії на Україну є неминучим, але президент Росії Володимир Путін, за його оцінкою, “тримає свої можливості відкритими”. Очільник британського МЗС також застеріг від “непотрібних провокацій” проти Росії та наголосив, що питання про розміщення американської ядерної зброї має виключно гіпотетичний характер.

Як зазначає видання The Daily Telegraph, Великобританія, за оцінками, володіє 225 ядерними боєголовками, з яких 160 у бойовій готовності. Британські підводні човни з балістичними ядерними ракетами Trident базуються у Шотландії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я