додому ПОЛІТИКА Застосування сили до Майдану призведе до радикалізації і розколу – соціолог

Застосування сили до Майдану призведе до радикалізації і розколу – соціолог

118
polittech.org
polittech.org
polittech.org

Застосування сили для розгону Майдану призведе до значної радикалізації настроїв у суспільстві і, не виключено, до розколу країни, попереджають соціологи.

Про це заявила директор Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” Ірина Бекешкіна, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Якщо влада буде йти на радикалізацію ситуації, цілком імовірно, що буде радикалізуватися і Майдан, тому що ми бачимо, що кількість тих, хто готовий вдатися до більш радикальних методів, досить значний, і як кажуть – саме воно не розсмокчеться, як на це сподіваються”, – зазначив він.

“Наслідки (силового розгону Майдану) обов’язково будуть. Люди налаштовані радикально, і навіть якщо підуть – для загострення ситуації в країні не потрібна більшість, для цього потрібна критична маса радикально налаштованих людей, а вони є”, – пояснила вона.

При цьому соціолог зазначила, що зростання радикальних настроїв у країні було помітно ще перед Майданом.

“Соціологи постійно попереджали, що готовність до протестних акцій в Україні висока. Тобто, соціологи прогнозували, що такі виступи можуть бути, але таку масштабність, природно, вони не очікували”, – уточнила Бекешкіна.

“Розумієте, можна заміряти температуру, але ніхто не знає, що стане поштовхом. Жоден соціолог не прогнозував таку повністю тупу дію влади, як жорстоке побиття беззахисних, неозброєних студентів на площі, і ми бачимо, що основним мотивом було це”, – констатувала соціолог.

При цьому вона підкреслила, що “Майдан був справжньою реакцією народу”, про що свідчать дані соцопитування, згідно з яким 92% учасників Майдану, які приїхали з інших регіонів, зробили це самостійно, і приїзд лише 8% був організований партією або громадською організацією.

www.pravda.com.ua

попередня статтяНа Львівщини опівночі почнеться безстроковий страйк
наступна статтяМіліція відкрила вже 19 кримінальних справ за перешкоджання журналістам

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я