Домой Политика Застосування сили до Майдану призведе до радикалізації і розколу — соціолог

Застосування сили до Майдану призведе до радикалізації і розколу — соціолог

118
polittech.org
polittech.org
polittech.org

Застосування сили для розгону Майдану призведе до значної радикалізації настроїв у суспільстві і, не виключено, до розколу країни, попереджають соціологи.

Про це заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, повідомляє «Інтерфакс-Україна«.

«Якщо влада буде йти на радикалізацію ситуації, цілком імовірно, що буде радикалізуватися і Майдан, тому що ми бачимо, що кількість тих, хто готовий вдатися до більш радикальних методів, досить значний, і як кажуть — саме воно не розсмокчеться, як на це сподіваються», — зазначив він.

«Наслідки (силового розгону Майдану) обов’язково будуть. Люди налаштовані радикально, і навіть якщо підуть — для загострення ситуації в країні не потрібна більшість, для цього потрібна критична маса радикально налаштованих людей, а вони є», — пояснила вона.

При цьому соціолог зазначила, що зростання радикальних настроїв у країні було помітно ще перед Майданом.

«Соціологи постійно попереджали, що готовність до протестних акцій в Україні висока. Тобто, соціологи прогнозували, що такі виступи можуть бути, але таку масштабність, природно, вони не очікували», — уточнила Бекешкіна.

«Розумієте, можна заміряти температуру, але ніхто не знає, що стане поштовхом. Жоден соціолог не прогнозував таку повністю тупу дію влади, як жорстоке побиття беззахисних, неозброєних студентів на площі, і ми бачимо, що основним мотивом було це», — констатувала соціолог.

При цьому вона підкреслила, що «Майдан був справжньою реакцією народу», про що свідчать дані соцопитування, згідно з яким 92% учасників Майдану, які приїхали з інших регіонів, зробили це самостійно, і приїзд лише 8% був організований партією або громадською організацією.

www.pravda.com.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь