додому Соціум Волонтери знову рятують військову медицину

Волонтери знову рятують військову медицину

332

Київ. 11 березня 2015 року (Майдан прес-центр). Однією з найпоширеніших причин загибелі наших бійців – є отримання важких опіків в результаті бойових дій. Для уникнення такого результату в індивідуальних аптечках  кожного з бійців повинні бути засоби, які зможуть зберегти його життя внаслідок отримання таких ушкоджень.

Не менш важливою проблемою зараз є забезпечення поранених засобами для остеосинтезу кісток. Виправлення нестабільних переломів потребує спеціальних інструментів, яких в Україні, на жаль, обмаль.

Завдяки волонтерам, в Україні почали з’являтись набори для остеосинтезу. 10 березня 2015 р. в приміщенні Майдан Прес Центру волонтери презентували саме такий набір, який отримали завдяки іноземним волонтерам із Сполучених Штатів.

На прес-конференції, також, презентували гелеві пов’язки проти опіків, яких за словами спікерів дуже потребує наша армія.

Спікерами виступили: Олег Хоменко, голова Правління БФ «Волонтерський рух»

Іван Звягін, волонтер медичної служби Штабу Національного спротиву;

Микола Сівак, кандидат медичних наук, Інститут травматології і ортопедії  Академії медичних наук України;

Олександр Корнейко, кандидат медичних наук, Концепція спасіння тактичної медицини (RC TacMed);

Віталій Дейнега, координатор проекту «Повернись живим».

На території України це вже четвертий набір для остеосинтезу, який допомогли отримати волонтери. Перший знаходиться у Чернігівському шпиталі, другий – у прифронтовій лікарні ім. Демитрова, третій – у першому мобільному шпиталі ім. Пирогова і четвертий буде відправлений в Інститут травматології і ортопедії  Академії медичних наук України.

На передовій такий набір в нагоді не стане, тому, що для здійснення подібної операції потрібен час. Основою остеосинтезу є хірургічна репозиція кісткових уламків за допомогою різних фіксуючих конструкцій, що забезпечують тривале усунення їх рухливості. Метою такої операції є забезпечення стабільної фіксації уламків в правильному положенні із збереженням функціональної осі сегмента, стабілізації зони перелому до зрощення.

Віталій Дейнега наголосив на тому, що таких наборів потрібно більше. Волонтери роблять все можливе, проте, вони б не відмовились від державної підтримки. Волонтери стверджують, що медичні інструменти закупляють самотужки, бо в Міноборони не передбачено таких витрат, до того ж – це не є озброєнням.

За словами Віталія прифронтові лікарні найбільш потребують препаратів від опіків, інструментів для зрощення кісток та апаратів для штучної вентиляції легень. Маючи такі засоби медики врятували б набагато більше бійців.

Також він додав: «через один – півтора місяці на сході буде «загострення» бойових дій. Шпиталі будуть переповнені, особливо у «жовтій зоні». Для порятунку поранених потрібно буде багато інструментів.»

Медики визначили три найбільш поширених причини смерті військового на полі бою. Першою причиною є травми, пов’язані з блокуванням дихальних шляхів. З цієї причини на полі бою гине 10% військових. Друга причина – поранення в область грудної клітини, в результаті яких виникає декомпресія (повітря заходить і тисне на легені). Смерть настає в 30% випадків. Третя причина, найбільш поширена, – втрата крові. 60% смертей на фронті настає внаслідок артеріальної кровотечі.

Серед цих загроз опіки не вказані, проте за словами волонтерів бійці часто помирають саме через такі ушкодження, які не сумісні з життям. Волонтери на прес-конференції представили гелеві пов’язки проти опіків. Також спікери розповіли, що вони запускають волонтерський проект по поставках в Україну проти опікових засобів.

За словами Олександра Корнейка такі засоби повинні бути не тільки у медиків, а й у індивідуальних аптечках кожного бійця. Головною метою проекту є забезпечення всіх і кожного на фронті такими засобами.

Проект підтримують такі волонтерські організації, як «Повернись живим» та «Волонтерський рух». В рамках проекту волонтери забезпечуватимуть поставки цих засобів прямо з заводів за собівартістю. Перша хвиля проекту потребує десять тисяч доларів, з яких для початку потрібно дві.

«В першу чергу ми закуплятимемо пов’язки на передову, а вже пізніше медикам, батальонам…до тих пір, поки вони не будуть у індивідуальних аптечках кожного з бійців», – Віталій Дейнега.

Першими пов’язки отримають військовослужбовці Збройних Сил України. Основним завданням є донесення інформації, що такі засоби повинні бути у кожного. Не має значення чи це аптечка «натівського» зразка чи вітчизняна.

Волонтери вимагають реформу Міноборони: «Ми надіємось на те, що з часом в Україні буде своє виробництво, чи Міністерство оборони України почне допомагати».

«В Штатах постановили, що така пов’язка повинна входити у склад індивідуальної аптечки кожного морського піхотинця США», – додав Олександр.

Якщо таку пов’язку застосувати протягом 5 хвилин після отримання ушкоджень, то наслідки опіку можна попередити на 1 ступінь.

Дивитися відеозапис прес-конференції

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я