додому ПОЛІТИКА ВЦА БЛОКУЮТЬ ПЕРЕДАЧУ ВИЛУЧЕНОГО МАЙНА КОЛАБОРАНТІВ НА ПОТРЕБУ ЗСУ

ВЦА БЛОКУЮТЬ ПЕРЕДАЧУ ВИЛУЧЕНОГО МАЙНА КОЛАБОРАНТІВ НА ПОТРЕБУ ЗСУ

29

У провадженні органів досудового розслідування України перебуває багато кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів проти основ національної безпеки України (ст. ст. 109-1142 КК України). Значна частина розслідуваних злочинів стосується фактів фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади. У цих провадженнях досліджуються дії колишніх очільників ОПЗЖ, проросійських політиків та компаній, які з ними пов’язані.

Слідчими у таких кримінальних провадженнях під час обшуків вилучаються грошові кошти, майно, техніка. За більшість злочинів цієї категорії кримінальним кодексом передбачено обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації.

Водночас чинним законодавством, з метою забезпечення виконання завдань в умовах правового режиму воєнного стану відповідно до ст. 8 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», ст. 4 ЗУ «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» передбачена можливість примусового відчуження майна для потреб військових підрозділів.

Крім цього, існує позитивна судова практика щодо таких процедур. Так, суди вважають, що примусове відчуження майна за цим порядком у кримінальних провадженнях під час воєнного стану тотожна переходу майна у власність держави. Слідчі дотримуються такої ж позиції, направленої на сприяння та підтримання військових.

Суди зазначають, якщо ж за результатами судового розгляду не буде ухвалено рішення про конфіскацію майна, то відповідно до ч. 6 ст. 17 ЗУ «Про оборону України» передбачено повне відшкодування вартості такого майна, яке й було використано.

Водночас накази командирів військових частин про примусове вилучення майна для потреб фронту, згідно з чинним законодавством, потребують погодження Рад оборони відповідних військово-цивільних адміністрацій (ВЦА). Разом з тим, ВЦА фактично саботують можливість додаткової підтримки та не погоджують такі накази командирів.

Маємо ситуацію, що гроші ОПЗЖ, проросійських діячів тощо є, знайдені та вилучені слідчими, а використати їх для боротьби з російським агресором не можна через відсутність принципової позиції з підтримки з боку обласних військово-цивільних адміністрацій… Може тому, що глави цих ВЦА мають спільні інтереси з колишніми ОПЗЖшниками, чи відвертими колаборантами?

Розслідувачі SPILNO.tv вивчили цю тему і найближчим часом плануємо опублікувати з десяток прізвищ чиновників та конкретних кейсів саботажу. Далі буде…

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я