додому Економіка В Києві страйкуючі студенти заблокували інститут

В Києві страйкуючі студенти заблокували інститут

106

Близько 200 студентів та викладачів взяли в блокаду Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. Бойчука. У такий спосіб вони добивалися відставки ректора і виконання цілого ряду їх вимог. Блокада відбулася на дев’ятий день студентського страйку.

Зранку 29 жовтня студенти і викладачі інституту ім. Бойчука заблокували всі входи і виходи з будівлі вишу. Центральні ворота на територію інституту були перекриті металевим ланцюгом.

В той же час біля стін інституту проходив мітинг протесту проти правління ректора Володимира Ляхоцького. Також до акції протесту приєдналися студенти інших вишів, активісти незалежної студентської профспілки “Пряма дія” , які прийшли висловити солідарність з учасниками страйку.

На місце проведення акції протесту невідомими було викликано наряд “Беркуту”. Однак сутичок між студентами та міліцією вдалося уникнути.

Студенти зізнаються, що зважитись на блокаду інституту їх змусило мовчання адміністрації вишу, а також бездіяльність Міністерства освіти. В понеділок, 25 жовтня, після пікету Міносвіти, їм пообіцяли сформувати комісію по розслідуванню діяльності Ляхоцького на посту ректора. Втім, початок роботи комісії постійно відтягався.

Як стверджують страйкарі, причиною протесту стали звільнення ряду кваліфікованих викладачів, включно з деканами та завідувачами кафедрам. Молодь скаржиться на погані умови в гуртожитках, подвоєння плати за проживання, ліквідацію двох майстерень і відсутність їдальні. Також протестуючі кажуть, що Ляхоцький привласнив собі право на власний розсуд змінювати оцінки конкурсних робіт студентів.

Крім відставки Володимира Ляхоцького, учасники страйку вимагають звуження ректорських повноважень, включення студентів до вченої ради з правом вирішального голосу, оприлюднення фінансової звітності вишу та ремонту ряду приміщень інституту.

Блокаду інституту було припинено близько 14:00 після того, як комісія по розслідуванню дій ректора прибула в інститут, і взялась до роботи. Найближчий тиждень студенти збираються повернутись до навчання. Однак не виключають поновлення страйку в разі невиконання їх вимог.

ДЖЕРЕЛО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я