додому ПОЛІТИКА Уряд відстрочить маркування ГМО

Уряд відстрочить маркування ГМО

96

джерело: www.radioera.com.ua

Під тиском виробників Кабінет Міністрів погодився перенести введення обов’язкового маркування продуктів харчування, які містять трансгени, ще на півроку. Це питання було підняте 17 червня на зустрічі представників підприємств харчпрому і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Як пише Дело, Тимошенко погодилася піти на поступки виробникам. Найближчим часом до постанови Кабміну будуть внесені відповідні правки, і дата введення маркування буде перенесена з 1 липня 2009 року на 1 січня 2010 року. Причина необхідності перенесення введення обов’язкового маркування – виробники не встигають виконати в строк усі вимоги Кабміну, адже постанова була прийнята 13 травня. «Тільки для того, щоб замовити і забезпечити себе новими упаковками, треба як мінімум місяць. Я вже не говорю про перевірку партії в лабораторії», – сказала гендиректор виробника напівфабрикатів Людмила Дригало. Крім того, виробники фізично не можуть провести перевірку своєї продукції – в Україні діє всього чотири молекулярно-генетичні лабораторії.

За словами Дригало, перевірку продукції в лабораторії треба робити мінімум двічі на місяць. «Спочатку перевіряємо серію сировини на місткість ГМО, а потім вже готову продукцію», – пояснює підприємець. Начальник молекулярно-генетичної лабораторії Укрметртестстандарту Руслан Голубець відзначає, що процедура перевірки продукції на вміст ГМО займає мінімум три дні. «Все залежить від устаткування і його кількості. Наприклад, три дні тому до нас надійшли замовлення на перевірку 20 зразків. Сьогодні нам треба не лише закінчити перевірку, але й написати звіти. Ми не встигаємо», – відзначив Голубець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я