додому ПОЛІТИКА УКРАЇНСЬКІ БОЛГАРИ ПРОТИ БОЛГАРСЬКОГО РАШИСТА КОСТАДІНОВА 

УКРАЇНСЬКІ БОЛГАРИ ПРОТИ БОЛГАРСЬКОГО РАШИСТА КОСТАДІНОВА 

15

Лідери органів місцевого самоврядування, де компактно проживає болгарська спільнота, гостро засудили висловлювання лідера болгарської проросійської партії “Відродження” Костадіна Костадінова проти українських громадян, які отримали тимчасовий захист в Республіці Болгарія, а також на підтримку сепаратистських ідей.  

Голови громад Болградського та Ізмаїльського районів, старости болгарських сіл Одещиниу відкритому листі до Народних Зборів Болгарії заявили, що етнічні болгари України захищають свою державу і свої домівки від російської окупації, яка несе безправ’я і утиски усіх народів, що спостерігається в окупованому Криму, в окупованих Маріуполі, Бердянську, Мелітополі.

“Болгари України, як і представники наших громад, воюють за свободу своєї країни і помирають захищаючи її”, – зазначають голови та старости громад.

Нещодавно К.Костадінов заявив: “… нагадую нахабним нацистам, що вони заборонили мені в’їзд до своєї країни на 10 років лише тому що я поїхав домовлятися за гуманітарну допомогу для болгар в Україні – тому для них досить нахабно виявляти турботу про своїх громадян болгарського походження, які перебувають в Болгарії саме через дискримінаційну політику київського режиму. Я ще раз заявляю, що коли “Відродження” прийде до влади, всі українські туристи, представлені біженцями, будуть видворені з нашої країни …”.

Костадінов не лише депутат та лідер партії “Відродження” в Болгарії. Він голова Комісії з питань етнічних болгар закордоном у 48-му скликанні Народних Зборів, що є ганебною сторінкою історії Болгарії. 

Нагадаємо, що на останніх парламентських виборах (в квітні 2023) “Відродження” отримала третє місце та 14,4%. Вона знову збільшила підтримку – у жовтні за неї віддали голоси близько 10 відсотків виборців, тоді як у листопаді 2021 року – трохи менше 5 відсотків. Болгарія переживає потужну парламентську кризу: за останні два роки відбулись чотири позачергові вибори до парламенту. Кожен раз партія Костадінова набирала більше голосів.

Окрім відверто рашистських заяв “Відродження” відома й тим, що ініціювала референдум проти введення євро з 2025 року, українофобськими демаршами та антиемігрантською риторикою. Москва неодноразово втручалася у внутрішні справи та підігравала місцевим рашистам. В квітні ц.р. в інтерв’ю, опублікованому на болгарському YouTube-каналі, російська послиця в Софії Елеонора Митрофанова відверто сказала, що якби вона була громадянкою Болгарії, проголосувала б за Костадіна Костадінова.

Тепер російський агент Костадінов намагається лізти в Україну. Метою його активностей в нашій країні є створення мережі проросійських організацій етнічних болгар та підживлення сепаратистських прожектів в Буджаку на Одещині. 

Таке нахабство отримало належну оцінку українськими болгарами. В вищезгаданому листі голови та старости громад, від імені болгарської спільноти Півдня України, закликали Народні Збори Болгарії та компетентні органи Болгарії вжити усіх необхідних заходів для притягнення до відповідальності лідера партії “Відродження”.

У свою чергу маємо сказати, що Костадінова має скрізь переслідувати відчуття “українського пильного погляду”. Де б він не відпочивав, в якому ганделику не пив ракію, скрізь можуть бути українці:) Російський посіпака буде покараний.  

Віталій КУЛИК, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я