Домой Социум Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб

Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб

135

Київ. 04 березня 2015 року (Дзеркало тижня). Своїми можливостями він не поступається популярним у світі і значно більш дорогим аналогам.

Науковці Інституту фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України створили волонтерську групу — науково-дослідний центр «Борей». Деякі проекти вже реалізовані волонтерами «Борею», інші ще обговорюються у «мозкових штурмах». Один із завершених проектів — гемостатичний (кровоспинний) медичний засіб «Кровоспас». Своїми можливостями він не поступається популярним у світі СELOX (Великобританія) та QuikСlot Combat Gauz (США). А в чомусь і перевершує їх.

Під керівництвом Петра Манорика над проектом працювала велика група ентузіастів: молоді науковці Ігор Цурупа, Світлана Сотник, Ярослав Кишеня (Інститут фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України) та кандидат медичних наук Володимир Гранич (Інститут кардіології ім. М.Стражеска АМН України), лікарі-травматологи й інструктори з польової медицини Вадим Мазевич та Ігор Гайович (Інститут ортопедії АМН України).

Вітчизняний кровоспинний засіб планують випускати у різних формах — серветок, бинтів, тампонів, подушечок тощо. Але головний плюс не в різноманітних «девайсах», а в особливій гемостатичній композиції. Її формули розробники, звісно, не розголошують, як і деяких переваг нового засобу. Але підкреслюють: усі компоненти виявляють синергетичну дію, дають кооперативний ефект, тобто підсилюють один одного.

Новий засіб зберігає свої властивості, герметичність пакування та стерильність при зберіганні, транспортуванні , використанні в жорстких кліматичних умовах (від -40 до +50 при вологості, яка перевищує 95%). Він має рентгеноконтрастні властивості, що дозволяє виявити засіб або його фрагменти, якщо вони залишилися в рані. Розробники підкреслюють, що «Кровоспас» матиме широке застосування і в мирний час. Зокрема у медицині катастроф, у службі швидкої допомоги, травматології та хірургії.

-ads-

Зараз наукова розробка «Борею» на стадії патентування.

Готується також науково-технічна документація для реєстрації засобу. Волонтери ведуть перемовини із ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Предыдущая статьяМайже всі телеоператори припинили трансляцію заборонених російських каналів
Следующая статьяЗачем Маттео Ренци лавры миротворца?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь