додому Соціум Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб

Українські вчені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб

136

Київ. 04 березня 2015 року (Дзеркало тижня). Своїми можливостями він не поступається популярним у світі і значно більш дорогим аналогам.

Науковці Інституту фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України створили волонтерську групу — науково-дослідний центр “Борей”. Деякі проекти вже реалізовані волонтерами “Борею”, інші ще обговорюються у “мозкових штурмах”. Один із завершених проектів — гемостатичний (кровоспинний) медичний засіб “Кровоспас”. Своїми можливостями він не поступається популярним у світі СELOX (Великобританія) та QuikСlot Combat Gauz (США). А в чомусь і перевершує їх.

Під керівництвом Петра Манорика над проектом працювала велика група ентузіастів: молоді науковці Ігор Цурупа, Світлана Сотник, Ярослав Кишеня (Інститут фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України) та кандидат медичних наук Володимир Гранич (Інститут кардіології ім. М.Стражеска АМН України), лікарі-травматологи й інструктори з польової медицини Вадим Мазевич та Ігор Гайович (Інститут ортопедії АМН України).

Вітчизняний кровоспинний засіб планують випускати у різних формах — серветок, бинтів, тампонів, подушечок тощо. Але головний плюс не в різноманітних “девайсах”, а в особливій гемостатичній композиції. Її формули розробники, звісно, не розголошують, як і деяких переваг нового засобу. Але підкреслюють: усі компоненти виявляють синергетичну дію, дають кооперативний ефект, тобто підсилюють один одного.

Новий засіб зберігає свої властивості, герметичність пакування та стерильність при зберіганні, транспортуванні , використанні в жорстких кліматичних умовах (від -40 до +50 при вологості, яка перевищує 95%). Він має рентгеноконтрастні властивості, що дозволяє виявити засіб або його фрагменти, якщо вони залишилися в рані. Розробники підкреслюють, що “Кровоспас” матиме широке застосування і в мирний час. Зокрема у медицині катастроф, у службі швидкої допомоги, травматології та хірургії.

Зараз наукова розробка “Борею” на стадії патентування.

Готується також науково-технічна документація для реєстрації засобу. Волонтери ведуть перемовини із ПАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я