додому ПОЛІТИКА Україна в ООН почала консультації щодо залучення миротворців

Україна в ООН почала консультації щодо залучення миротворців

179

Київ. 20 лютого 2015 року (Дзеркало тижня). Постпред України в ООН також вважає, що для Росії буде несприятливим рішення протидіяти ініціативі щодо миротворців.

Постійне представництво України при ООН початок консультації в Нью-Йорку з реалізації рішення РНБО про залучення міжнародної миротворчої місії в Донбасі.

“Є рішення. З самого ранку ми почали консультації тут, в Секретаріаті ООН, і з нашими партнерами по виробленню тактики, як виконати це рішення”, – повідомив постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки.

Сергєєв повідомив, що українська сторона має аргументи на користь просування ініціативи про миротворців.

“Від нас сьогодні до кінця дня будуть внесені пропозиції для керівництва щодо наших тактичних кроків. У нас є кілька аргументів на користь того, що ми зможемо просуватися з цією ініціативою в ООН”, – підкреслив постпред України в ООН.

Сергєєв повідомив, що в цілому в ООН розуміють позицію, оголошену РНБОУ.

“Всі розуміють позицію, яка була проголошена РНБОУ. Всі розуміють, що Мінські домовленості опинилися під загрозою у зв’язку з невиконанням і російською стороною, і підписантами з Луганська і Донецька. І тому, щоб врятувати весь мінський процес і допомогти імплементувати ці домовленості, потрібні сторонні зусилля. Такими зусиллями, і з нами згодні, можуть бути міжнародні миротворчі колективні сили”, – заявив він.

Сергєєв також вважає, що рішення Росії протидіяти цій ініціативі буде несприятливим для неї.

“Це сигнал Москві – зупинитися, схаменутися і повернутися до того, про що домовлялися. Росія втрачає до себе довіру. Тут, в ООН, всі розуміють, що підпис Росії під документом коштує стільки ж, скільки папір, на якому вона ставиться. Ми розуміємо , що може бути блокування. але є інші тактичні кроки, як обійти право вето. Я не буду про них говорити, але вони є “, – сказав Сергєєв і уточнивши, що Росію можуть визнати стороною конфлікту.

Раніше постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що рішення України про запрошення на схід країни миротворців йде врозріз з мінськими угодами.

18 лютого Рада національної безпеки і оборони України схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій на підтримку миру та безпеки на території України. На засіданні РНБО президент України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я