додому Соціум У Бучі з відходів виробляють утеплювач, черепицю та паливні брикети

У Бучі з відходів виробляють утеплювач, черепицю та паливні брикети

208
Буча. 23 квітня 2015 року (EcoTown). У Бучі, де вперше в Україні було налагоджено роздільний збір твердих побутових відходів, нині виробляють з вторинної сировини численні товари і планують встановлювати піролізні та біогазові установки для виробництва енергії. 
Таких результатів вдалось досягти спеціалізованому екологічному підприємству МПП «Рада», яке має власний виробничий комплекс по збору, переробці, утилізації ТПВ, широку мережу сміттєприймальних пунктів у Київській області, а також власні філії та спільні підприємства по всій Україні.
Сьогодні підприємство переробляє макулатуру і пластик, які, крім Бучі, привозяться з декількох міст Київської області. З макулатури, потужності по переробці якої задіяні лише на 50%, «Рада» виробляє целюлозний утеплювач «Ековата». Використання стійкого до горіння та гризунів утеплювача дозволяє економити 60-73% енергоресурсів у будинку. В той же час розпушена на волокна макулатура застосовується у асфальтових та гіпсо-цементних сумішах.
Щорічно підприємство приймає близько 150 тис. тонн відходів пластику з усієї України і виробляє з них численні товари: полімер-піщану черепицю, решітки зливостоків, тротуарну плитку, дорожні бордюри, декоративну огорожу, полімерні люки, водовідводи, пластикові фітинги для каналізаційних систем, водопровідні фітинги, поліетиленову плівку, мішки для сміття та інше.
Ще один вид ТПВ – склобій – компанія відправляє на Гостомельський склозавод. З подрібненої деревини налагоджено виробництво паливних брикетів і пелет(гранули). Харчові та вологі відходи, зокрема, листя підприємство звозить на територію, яка знаходиться у Гостомелі, та перетворює на компост за допомогою каліфорнійського черв’яка.
Сьогодні підприємство готове забирати у Бучі більше відходів, на заваді стоїть лише відсутність організації роздільного збору сміття у місті.
МПП «Рада», яке займається впровадженням новітніх технологій у сфері поводження з побутовими відходами з 1993 року, випробовує різні підходи та визначає їх прибутковість на власному досвіді. Наразі підприємство планує встановлення екологічних піролізних та біогазових установок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я