додому ПОЛІТИКА ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 15 ЛИПНЯ 2023

ТОМ КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ 15 ЛИПНЯ 2023

617

Короткий допис про безуспішні контратаки росіян на позиції ЗСУ.

Усім вітання! [Опубліковано 15 липня близько 11 години за Києвом]

Просто «короткий та приблизний» допис про актуальне…

Загалом, зараз дуже мало повідомлень про те, що відбувається. Навіть пропагандистська машина путіна мовчить – певне, для цього є вагомі причини. Уже чотири дні росіяни ведуть масштабні контратаки майже всюди вздовж лінії фронту: від західної Луганщини аж до півдня Запорізької області.

Як я вже писав у минулих двох звітах, дві контратаки росіян на заході Луганщини – одну в районі Куземівки, другу на Торське – вдалося відбити досить легко. Насправді нічого дивного: українці там добре закріпилися, і це була «лише» четверта найсильніша контратака росії за минулий тиждень. Перш за все, я не можу позбутись думки, ніби всі ті росіяни знали, що їх кинули в безнадійний бій, аби виграти більше часу, поки їх всіх не вб’ють чи покалічать, а ЗСУ доведеться поповнити боєкомплект. Здається, БАРС-6 досяг дещо більших успіхів у південному секторі лісу на південь від Кремінної: ймовірно, захопив кілька сотень метрів уздовж річки Сіверський Донець.

На північ від Бахмута 54-та механізована бригада ЗСУ атакувала і розбила більшу частину БАРСа-29, але російські ПВК «поток» і «факел» зупинили її просування на північний захід від Яковлівки. Або українці вирішили зупинитися і почекати поставок снарядів ДПІКМ [Dual-purpose improved conventional munition або Удосконалений звичайний боєприпас подвійного призначення – сімейство артилерійських та реактивних касетних снарядів, виготовлених у США – перекл.]. Не впевнений.

Російська контратака в районі Берхівки була другою за потужністю минулого тижня і завдала втрат 57-мій моторизованій бригаді [https://t.me/vdd98/579], проте дорогою ціною, а українці все ще залишаються в селі (так воно й мало бути, коли танки відправили у «міську» зону без достатньої підтримки піхоти [https://t.me/Rarog_24OMBr/58]). Найперше, високою була та ціна для російських 51-го та 217-го полків ВДВ, 9-го та 1428-го мотострілецьких полків (зверніть увагу: у контратаку було відправлено чотири полки, по суті, на один український батальйон!).

Артилерія 43-тьої та 45-тої артилерійських бригад завдала потужного удару по російській артилерії, розгорнутій уздовж траси М3 [https://twitter.com/PaulJawin/status/1678381425970561024], а також по колонах постачання в цьому ж районі. Побоюючись можливого заколоту, місцеве російське командування відмовляється від евакуації: поранених, якщо вони ще не загинули, залишають помирати. Командир чеченського батальйону, дислокованого в цьому районі, доповів, що, по суті, посилити військо немає чим: судячи з якості мобіків, яких йому прислали, він очікує, що командування далі пришле (цитую) «шахтарів з кирками» для заміни втраченого особового складу.

На південь від Бахмута БАРС-13, 374-тий батальйон спецназу та 83-тя бригада ВДВ ВСрф здійснили третю за потужністю контратаку за минулий тиждень і зуміли відкинути українців (загалом чотири батальйони з чотирьох різних бригад) приблизно на 100 метрів – але, знову ж таки, жахливою ціною. ЗСУ не вдалося утримати село, але вони продовжують тримати під «вогневим контролем» [https://twitter.com/Gulli_ver_sn/status/1679386779281924096] його та всі підступи до нього.

Наскільки я можу сказати, найбільший російський контрудар відбувся в районі Веселого, на північ від Авдіївки, 8-9 липня. Там 9-та бригада морської піхоти та 1454-й мотострілецький полк атакували позиції повної 110-тої механізованої бригади, й були розбиті. Буквально. Бачив близько десятка відео з цієї місцевості, і вони вказують на втрати 20-30 російських БТРів [https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1678005555791646720] і понад 200 військових… Схожа спроба росіян у районі Водяного [https://twitter.com/StratCom_AFU/status/1679063083002519553] закінчилася так само…

Південь Запорізької області… Минулі два дні майже без новин. За одним винятком: не знаю, скільки разів українці намагалися атакувати Жереб’янку, але вчора [14.07.2023] чергову українську атаку було відбито.

Із хороших новин – ось кадр із відео, який свідчить про кваліфікацію сучасного російського спецназу, дислокованого в Україні:

…зверніть увагу: солдат намагався скинути ту бомбу в трубу саме “в такий спосіб” не менше ніж тричі ….

Переклад: Тетяна Саніна

Редакція: Антоніна Ящук

Оригінал тут

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я