додому Топ Новини Світлана ТАРАНЕНКО: Процес створення громадського інтернет-телебачення стартував. І ця ініціатива на першому...

Світлана ТАРАНЕНКО: Процес створення громадського інтернет-телебачення стартував. І ця ініціатива на першому етапі жодним чином НЕ була пов’язана із журналістською спільнотою.

919

1Починалося так: в день загострення ситуації навколо ТВі один із засновників проекту «ВікіСітіНоміка» (www.wikicitynomika.org/) Валерій Пекар опублікував на своїй сторінці в Facebook твердження про те, що якісне телебачення в старому форматі принципово неможливе, бо ця бізнес-модель себе вичерпала. Адекватні новини потрібні лише частині суспільства, і більшість цих людей давно вже не дивиться телевізор.
«Телебачення — дорога іграшка, і вона працює лише на масову авдиторію недумаючих людей, — стверджував Пекар. — Сьогодні в країні, де переважають старі ідеї та парадигми мислення, нове телебачення для нових людей може бути лише на нових медіа.»

Наступного дня після невеликого онлайнового опитування Валерій Пекар опублікував висновки: «Я абсолютно певен, що проект суспільного інтернет-телебачення може зібрати 1000 прихильників, які дадуть по $5000 щорічно. 100 таких людей я знаю особисто, а це вже півмільйона. Цих грошей вистачить на найкращу техніку та найкращих журналістів, які захочуть працювати на інтелектуальну, раціональну, відповідальну верхівку суспільства, а не на масу, що застрягла в пізньосередньовічній парадигмі мислення, але складає більшість населення (вибачте за неполіткоректність).»

На думку Пекаря, одна тисяча «співвласників» — це  досить багато, щоб хтось із них міг визначати редакційну політику чи щоб влада могла ефективно тиснути через будь-кого з них на редакторів і журналістів. Там же було запропонованопорядок подальших дій:

1. Візія
2. Кошторис (випливає з візії)
3. План розвитку, програма мовлення
4. Збори ініціативної групи
5. Громадська наглядова рада
6. Структура фінансування й управління
7. Керівники творчі й адміністративні
8. Збирання живих грошей у фонд

Протягом наступних кількох днів майже 200 людей зареєструвалося для фінансової підтримки проекту, більше півсотні висловило готовність вкладати свій час та зусилля. Більше 450 людей увійшло в групу, створену для обговорення засад суспільного інтернет-мовлення.

Світлана Тараненко, ще один ініціатор створення громадського ТБ, через кілька годин після створення групи на Фейсбуці, так пояснила свою мотивацію: «Після iForum-у команда РадіоВолі вирішила докласти зусиль і переформатувати кілька наших інформ-ресурсів в громадське телебачення».

Ідея зібратися не віртуально була озвучена Світланою Тараненко в спільноті «Чаювальники України» (www.facebook.com/TeaPartyUkraine), яка 2 травня провела збори всіх, хто готовий особисто поділитися ідеями і взяти участь у побудові майбутнього проекту. На зустрічі були громадські активісти, експерти, політологи, юристи і відомі журналісти.

За словами, Світлани Тараненко, «мова поки йде про напрацювання концепції суспільного інтернет-телебачення, фінансово-правової моделі,  форми власності та ін. Можна лише вітати ідею Мустафи Найєма та інших « тівіаєвців» створити свій медіа-проект,  але хочу підкреслити: громадяни, що творять разом нове суспільне мовлення, це не журналісти в своїй більшості, і вони це роблять, не узгоджуючи свої кроки з журналістами ТВі. Зрештою громадське інтернет-телебачення бачиться нам як інтерактивний медіа-портал, де будуть представлені різноманітні інформаційні продукти і від журналістів, і від громадян, що мають активну позицію і є вже зараз відомими блогерами та активістами громадянського суспільства. Питання в тому, як організувати життєздатну модель, де люди не тільки готові фінансово брати участь у проекті, а й формувати запит на продукцію, яку буде транслювати «суспільний інтернет-ТБ канал». Над цим зараз напружено працює найактивніша частина групи, яка є на Фейсбуці (www.facebook.com/groups/GromadyanyTV/).

«В країні, де все розтрощено, від промисловості до сенсів життя, немає потреби відновлювати старі моделі,» — додає до цього Валерій Пекар.

На сторінці   Українське Громадянське Інтернет ТБ – Online TV UA (https://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5-%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5-%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%A2%D0%91-Online-TV-UA/128904767218586?ref=stream)

є два лінки – запрошення до співпраці «Всі, хто хоче долучитися власною працею чи якимись важливими ресурсами до створення проекту Українське Громадянське Інтернет ТБ – Online TV UA, реєструються тут: https://bit.ly/GromadyanyTV

Всі, хто вже готовий фінансово підтримати проект, реєструються тут:  https://bit.ly/GromadyanyTVfin
Мінімальна сума $100 на рік, що складає 67 гривень на місяць.»

Майданчики відкриті, кожен може долучитись.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я