додому ПОЛІТИКА Ставлення українців до світових лідерів

Ставлення українців до світових лідерів

408

Київ, 24 лютого 2016 року (Соціологічна група «РЕЙТИНГ»). Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 63% опитаних позитивно ставляться до Олександра Лукашенка, 58% – до Ангели Меркель. Також у 51% опитаних позитивне ставлення до Далі Грибаускайте, у 49% – до Анджея Дуди та Барака Обами. До Франсуа Олланда мають позитивне ставлення 40% опитаних, Нурсултана Назарбаєва – 37%. Найгірше ставлення до Володимира Путіна – позитивно ставляться лише 10%.

Рейтинг негативного ставлення очолює В. Путін (80%). Третина негативно ставляться до Б. Обами, Чверть – до Ф. Олланда, Н. Назарбаєва, А. Меркель. Кожен п’ятий негативно ставиться до О. Лукашенка, кожен шостий – до Д. Грибаускайте.

Жителі західного та центрального регіонів більш прихильні до А. Меркель, Б. Обами. Натомість мешканці Півдня та Сходу краще ставляться до О. Лукашенка та Н. Назарбаєва. При цьому на Півдні також позитивно ставляться до А.Меркель, Д. Грибаускайте, А. Дуди та Ф. Олланда. Відносно позитивно ставляться до В. Путіна лише на Сході, передусім, на Донбасі.  

У людей старшого віку спостерігається більш позитивне ставлення до О. Лукашенка, Н. Назарбаєва та В. Путіна. Водночас молодь більше підтримує А. Меркель, Б. Обаму та Ф. Олланда.

Чим вищий рівень освіти респондентів, чим вищий їхній матеріальний статус, тим краще серед них ставлення до А. Меркель, Д. Грибаускайте, Б. Обами, А. Дуди, Ф. Олланда. Відповідно гірше ставлення до О. Лукашенка та В. Путіна. 

Серед прихильників вступу до Європейського Союзу та НАТО найкраще ставлення до А. Меркель, Д. Грибаускайте, Б. Обами, А. Дуди та Ф. Олланда. О. Лукашенко та Н. Назарбаєв мають найбільше симпатиків серед прибічників вступу до Митного Союзу. Цікаво, що О. Лукашенко має високий рівень підтримки як серед прибічників Євроінтеграції, так і серед прихильників Митного Союзу.  

За останні 4 роки рівень позитивного ставлення до В. Путіна погіршився з 53 до 10%. 

Ставлення до А. Меркель є мінливим: наприкінці 2013 воно покращилося з 56% у 2012 до 61%, у 2014 – погіршилося до 51%, а у 2016 показник знову зріс до 57%. 

До Б. Обами рівень позитивного ставлення впродовж 2012-2014 залишався майже незмінним, проте почав знижуватися з 54% у 2014 до 49% у 2016.

Найбільше збільшення позитивного ставлення фіксується до Д. Грибаускайте (з 36 до 51%) та Ф. Олланда (з 32 до 40%). При цьому варто зазначити що одночасно зросла кількість респондентів, які негативно ставляться до цих політиків: негативне ставлення зросло з 11 до 15% до Д. Грибаускайте, до Ф. Олланда – з 18 до 27%. 

Ставлення до О. Лукашенка та Н. Назарбаєва не змінилося.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,3%. Терміни проведення дослідження: 14-22 січня 2016 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ
RG_politics_012016

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я