додому ПОЛІТИКА Розпочала роботу комісія, яка розглядатиме звернення щодо порушень закону про декомунізацію

Розпочала роботу комісія, яка розглядатиме звернення щодо порушень закону про декомунізацію

99

Київ. 23 червня 2015 року (ПолітКом). Сьогодні у Міністерстві юстиції пройшло перше засідання Комісії з питань дотримання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначила головуюча на засіданні Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, комісія перевірятиме на відповідність Закону про декомунізацію політичні партії, засоби масової інформації, товарні знаки та інші символи.

«На першому засідання Комісії буде розглянуто питання невідповідності вимогам законодавства трьох політичних партій: Комуністичної партії України, Комуністичної партії України (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян», – повідомила Перший заступник Міністра юстиції.

За її словами, ініціатором розгляду виступив Прем’єр-Міністр Арсеній Яценюк. Глава Уряду надіслав до Міністерства юстиції лист, в якому вказав, що з моменту набрання чинності Закону про декомунізацію пройшов місяць. Саме цей термін відводився політичним партіям на приведення своїх назв, статутів та символіки у відповідність до чинного законодавства.

Вона також повідомила, що на сьогоднішньому засіданні будуть розглянуті усі документи, які стосуються діяльності вищезгаданих партій, а сам висновок буде затверджено Комісією на одному з наступних засідань. Після цього висновок буде передано Міністру юстиції, який на його підставі підпише наказ щодо відповідності чи невідповідності політичної сили чинному законодавству.

«Комісія має мандат готувати правові висновки стосовно відповідності або невідповідності назви, уставу чи символіки політичних партій, ЗМІ, товарів та знаків вимогам даного закону. Даний закон містить пряму норму, відповідно до якої рішення органу реєстрації політичних партій про невідповідність політичної партії законодавству, призводить до того, що така партія не може бути суб’єктом виборчого процесу», – зауважила Наталія Севостьянова.

Водночас вона звернула увагу на те, що ініціаторами подібних звернень можуть бути будь-які юридичні та фізичні особи, правоохоронні та інші органи.

«Якщо у вас є інформація про невідповідність окремих символів політичних партій закону або факти пропаганди комуністичних та націонал-соціалістичних (тоталітарних) режимів, ви можете звернутися до нас, надати відповідні факти та докази, і ми в комісії розглянемо ваше звернення», – зазначила Перший заступник Міністра юстиції.

Вона також нагадала: відповідно до закону політичні партії мали привести до ладу свою символіку та документи до 21 червня – у місячний термін з набуття чинності Закону про декомунізацію, засоби масової інформації мають на це 3 місяці з початку дії закону, а для товарів, послуг, символів на торгових марках цей період становить півроку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я