додому Топ Новини ПРО РАЙРАДИ БІЛЯ ФРОНТУ

ПРО РАЙРАДИ БІЛЯ ФРОНТУ

32

На днях нас очікує черговий етап адміністративно-територіальної реформи. Влада визначається з то картою районів та ОТГ і оголосить про місцеві вибори. Про ризики укрупнених надрайонів мої колеги вже писали (про законопроект 3650): утворення величезних районних рад, деякі з яких по кількості виборців будуть більшими за окремі області; створення нових великих районних державних адмінстрацій (РДА), голови яких фактично будуть новими міні-губернаторами; запровадження двовладдя та хаосу на місцях тощо.

Я ж хочу вказати на іншу небезпеку.

У ВР хочуть дати зелене світло проведенню виборів до райрад в зоні бойових дій на Сході України.

Так. В певних районах Донецької та Луганскої областей, де фронт далеко, де мирне життя та відбулося створення ОТГ, можна проводити вибори і до райрад. Зокрема я не бачу проблем, щоб провести вибори до Бахмутської, Волноваської, Краматорської, Маріупольської та Покровської райради на Донеччині. В Луганській області вибори можна провести до Сватівської та Старобільської райради.

Але категорично не можна створювати райради там, де війна. Мова йде, наприклад. про Щастинську і Сєвєродонецьку райради на Луганщині.

На сьогодні в районах, які знаходяться біля лініі розділення сформовані військово-цивільні адміністрації, які здійснюють забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення бойових дій.

Пропри всю критику діяльності ВЦА, я залишаюся прихильником того, що вони у цілому показали свою ефективність в умовах гібридних загроз.

Сьогодні ВЦА тримють ситуацію під контролем та забезпечують нашим бійцям на лінії відносно спікійний тил.

Утворення партизованих/політизованих райрад в зоні бойових дій неминуче призведе до розбалансування системи управліня територій та знизить ефективність обласних ВЦА. Ми отримаємо двовладдя в гарячій точці. А це, в умовах ускладнення військової ситуації на фронті, може призвести до непоправних наслідків.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я