додому Топ Новини ПРО РАЙРАДИ БІЛЯ ФРОНТУ

ПРО РАЙРАДИ БІЛЯ ФРОНТУ

32

На днях нас очікує черговий етап адміністративно-територіальної реформи. Влада визначається з то картою районів та ОТГ і оголосить про місцеві вибори. Про ризики укрупнених надрайонів мої колеги вже писали (про законопроект 3650): утворення величезних районних рад, деякі з яких по кількості виборців будуть більшими за окремі області; створення нових великих районних державних адмінстрацій (РДА), голови яких фактично будуть новими міні-губернаторами; запровадження двовладдя та хаосу на місцях тощо.

Я ж хочу вказати на іншу небезпеку.

У ВР хочуть дати зелене світло проведенню виборів до райрад в зоні бойових дій на Сході України.

Так. В певних районах Донецької та Луганскої областей, де фронт далеко, де мирне життя та відбулося створення ОТГ, можна проводити вибори і до райрад. Зокрема я не бачу проблем, щоб провести вибори до Бахмутської, Волноваської, Краматорської, Маріупольської та Покровської райради на Донеччині. В Луганській області вибори можна провести до Сватівської та Старобільської райради.

-ads-

Але категорично не можна створювати райради там, де війна. Мова йде, наприклад. про Щастинську і Сєвєродонецьку райради на Луганщині.

На сьогодні в районах, які знаходяться біля лініі розділення сформовані військово-цивільні адміністрації, які здійснюють забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення бойових дій.

Пропри всю критику діяльності ВЦА, я залишаюся прихильником того, що вони у цілому показали свою ефективність в умовах гібридних загроз.

Сьогодні ВЦА тримють ситуацію під контролем та забезпечують нашим бійцям на лінії відносно спікійний тил.

Утворення партизованих/політизованих райрад в зоні бойових дій неминуче призведе до розбалансування системи управліня територій та знизить ефективність обласних ВЦА. Ми отримаємо двовладдя в гарячій точці. А це, в умовах ускладнення військової ситуації на фронті, може призвести до непоправних наслідків.

Про райради біля фронту
Про райради біля фронту

Про райради біля фронту
Віталій кулик, директор центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело: Facebook

попередня статтяЯ хочу, могу и должен быть вождем
наступна статтяРабота, семья, Wi-Fi

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я