додому Економіка Прикордонники спільно із СБУ викрили “сірий” канал контрабанди бурштину

Прикордонники спільно із СБУ викрили “сірий” канал контрабанди бурштину

327

Київ. 16 липня 2015 року (ПолітКом). Державна прикордонна служба України спільно з іншими правоохоронними органами продовжує реалізовувати комплекс заходів щодо протидії незаконному видобутку та контрабанді бурштину. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, чергову «сіру» схему незаконного вивезення бурштину за кордон було викрито оперативними підрозділами Держприкордонслужби спільно зі співробітниками СБУ.

Схема полягала в наступному: сирець бурштину, який видобувається в Литві, транзитом через територію Польщі завозився в Україну з використанням подвійного пакету товаросупровідних документів. Мета транзиту – необхідність, нібито, його обробки на одному із українських підприємств  з подальшим зобов’язанням зворотного вивезення до Литви.

По факту литовське каміння бурштину в Україні підмінювалося на бурштин, що незаконним шляхом видобувається в прикордонні Житомирської, Рівненської та Волинської областей і який за своїми якостями значно кращий, а тому і дорожчий за прибалтійський. В подальшому, вже саме український бурштин вивозився до Литви. В свою чергу, каміння бурштину литовського походження,як правило, переправлялося до країн Далекого Сходу як таке, що видобуте в Україні.

У якості гарантії на рахунок банка-посередника у Нью-Йорку здійснювалися платежі за отриману на переробку продукцію. Слідчі встановили, що ці платежі (по 240-340 доларів США за 1 кілограм несортованого бурштину) були розрахунком за видобування сировини.

Також було встановлено, що шахраї купували незаконно видобутий бурштин у Рівненській області. За каміння розраховувалися готівковими коштами на значні суми. Вартість однієї тонни «сонячного каміння»перевищувала 100 тисяч доларів США. Після сортування і пакування цінне каміння легалізувалося шляхом надання до митниці документів про реімпорт начебто обробленої сировини на адресу покупців у Гонконгу. Тіньовий продаж проводився через Інтернет, кошти за продукцію надходили на карткові рахунки організаторів схеми.

Державна прикордонна служба і надалі продовжуватиме безкомпромісну боротьбу із незаконною діяльністю на державному кордоні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я