додому ПОЛІТИКА Презентовано унікальні архівні документи про українців, які воювали в арміях країн Антигітлерівської...

Презентовано унікальні архівні документи про українців, які воювали в арміях країн Антигітлерівської коаліції

184

Київ. 08 травня 2015 року (ПолітКом). «Україна була учасницею Другої світової війни з перших її днів: літаки вермахту бомбили Галичину та Волинь з 1 вересня 1939 року. При цьому сотні тисяч українців воювали в арміях країн Антигітлерівської коаліції (США, Британської імперії, Франції). Українці також були серед тих, хто визволяв від нацизму Польщу, Чехословаччину, Угорщину, Румунію та інші країни Європи. А тепер нам потрібна допомога цих країн, оскільки наша держава зіткнулася з окупацією з боку сусідньої держави – Росії», – заявив Гія Гецадзе, заступник Міністра юстиції України, під час відкриття виставки документів Національного архівного фонду України, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі «Україна: шлях до Перемоги».

«Україна – наймиролюбніша країна в світі. Ми добровільно відмовились від ядерної зброї в 90-х роках, розуміючи, як важливо зберігати спокій та мир і сподіваючись, що інші це оцінять. Але історію часто супроводжують парадокси, і тепер наша країна, як ніколи, потребує розуміння та підтримки країн Заходу», – наголосив Гія Гецадзе.

Виставку «Україна: шлях до Перемоги» було підготовлено Укрдержархівом на виконання Указу Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

Експозиція виставки організовувалась спільними зусиллями Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України.

Представлені на виставці листівки, шифротелеграми, щоденникові записи демонструють ведення війни проти окупаційних військ представниками руху опору (націоналістичними силами та партизанськими формуваннями), а також свідчать про спробу пошуку компромісу в боротьбі зі спільним ворогом.

«Деякі документи експонуються на цій виставці вперше і є унікальним свідченням трагічної історії українського народу. Виставку підготовлено на основі центральних та галузевих архівів», – повідомив Ігор Бондарчук, заступник Голови Державної архівної служби України.

«Це дійсно вражаюча виставка документальних історичних свідчень, які не дозволяють фальсифікувати історію та приписувати подвиги лише одному народові», – сказав Віктор Єленський, заступник голови Комітету, голова підкомітету у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Як відомо, загальні втрати українського народу під час Другої світової війни налічують від 8 до 10 мільйонів людей.

Виставка проходить за адресою:  м. Київ, вул. Кутузова, 8, Центральний державний архів громадський об’єднань України. Телефон для довідок: +380 (44) 285-73-05

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я