додому ПОЛІТИКА ПОЛЬСЬКИЙ РЯШІВ ДОПОМОЖЕ У ВІДНОВЛЕННІ УКРАЇНСЬКОГО ЧЕРНІГОВА 

ПОЛЬСЬКИЙ РЯШІВ ДОПОМОЖЕ У ВІДНОВЛЕННІ УКРАЇНСЬКОГО ЧЕРНІГОВА 

33

На позачерговій сесії Чернігівської міської ради депутатський корпус одноголосно надав мандат на підписання Угоди про партнерську співпрацю між Черніговом і Ряшевом міському голові Владиславу Атрошенко.

Онлайн-участь у сесії брав і президент польського міста Ряшів Конрад Фійолек, який звернувся до депутатів з вітальним словом, а також подякував державі Україна за присвоєння його місту  звання «Місто-рятівник», та визнав звитягу та мужність українського народу у протистоянні російській навалі. 

За словами Владислава Атрошенко попередня зустріч щодо співпраці по відновленню міста Чернігова відбулася плідно, результатом чого і стало напрацювання стратегічного документу. Угода про партнерську співпрацю між Черніговом і Ряшевом стала першим вагомим кроком місцевого самоврядування у нинішніх умовах війни проти Росії у розвитку горизонтальних міждержавних зв’язків у форматі «рівний – рівному», головною метою якої є швидке відновлення, будівництво зруйнованої житлової та соціальної інфраструктури, допомога в капітальному ремонті житлового та комунального фондів. 

«Попереду нас чекає кропітка і плідна праця у відновленні міста Чернігова. Використовуючи досвід міста Ряшів та Європейської спільноти, новітніх технологій, інноваційних підходів – це наша мета, що допоможе швидко та ефективно зробити місто Чернігів ще більш красивим, затишним і сучасним», – резюмував результати голосування Чернігівський місткий голова Владислав Атрошенко.  

Нагадаємо, що на початку березня 2022 року президент України присвоїв Чернігову звання «Місто-герой», як відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті свого міста під час відсічі збройній агресії Російської Федерації проти України. Чернігів стримував натиск російських військ та піддавався ракетним атакам півтора місяці.  За словами очільника міста Владислава Атрошенко за цей час  Чернігів було зруйновано на 70%. 

Польський Ряшів (Жешув) – місто-побратим Львова, Івано-Франківська, Тернополя прийняв один з найбільших основних потоків українських біженців. Указ про присвоєння звання «Місто-рятівник» польському Жешуву був підписаний у присутності польського президента Анджея Дуди в стінах Верховної ради України 22 травня цього року.  

На фото (зліва направо): президент міста Ряшева Конрад Фійолек, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я