додому Топ Новини Підсумки з’їзду «Батьківщини»

Підсумки з’їзду «Батьківщини»

140

Володимир МУЛЯРЧУК, Центр досліджень проблем громадянського суспільства

15 листопада у приміщенні центру «Нивки-холл» відбувся 14 з’їзд партії «Батьківщина», який став вже другим у 2017 році. Нагадаємо, що попередній з’їзд цієї партії відбувся 16 вересня, майже за два місяці до виборів в ОТГ.

Головною темою вчорашнього з’їзду були результати виборів до об’єднаних територіальних громад, які відбулись 29 жовтня. Перший заступник Тимошенко Іван Кириленко, який відкривав захід, оголосив про «абсолютну перемогу «Батьківщини». Хоча, насправді, найбільше обрали кандидатів-самовисуванців. В свою чергу, Юлія Тимошенко запевнила, що кожен третій українець підтримує курс її партії. Втім, за даними жовтневих соціологічних досліджень «Батьківщину» готові підтримати від 10 до 14% українців.

За день до з’їзду прес-служба «Батьківщини» повідомила, що згідно з даними ЦВК України, на місцевих виборах 29 жовтня у 201 об’єднаній територіальній громаді було обрано 4403 депутати міських рад міст районного значення, містечок та сіл. Серед переможців 1230 – самовисуванці, 903 депутати від «Батьківщини», 653 – від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 383 – від «Аграрної партії України», 273 – від партії «УКРОП», 162 – від «Нашого краю», 152 – від «Радикальної партії Олега Ляшка» та 125 – від «Самопомочі». Всі інші партії мають менше 100 депутатів. На виборах голів 116 переможців – самовисуванці, 58 – від «БПП «Солідарність» і лише 13 – від «Батьківщини», ще 5 – від партії «Наш край», по 3 – від «Аграрної партії» та партії «За конкретні справи», по одному – від «Радикальної партії», «Сили людей» та «УКРОПу». Тож, за офіційними підрахунками ЦВК, від політсили Тимошенко було обрано 903 депутати місцевих рад, що становить 20,56% від усіх обраних депутатів і 28,56% від депутатів, висунутих політичними партіями.

У прес-службі «Батьківщини» відзначили, що «результати демонструють наявність розгалуженої партійної структури та авторитетних лідерів на місцях». Під час з’їзду Тимошенко нагородила новообраних голів сільських та селищних рад знаком «З Батьківщиною у серці» та звинуватила владу у застосуванні адміністративного ресурсу, зазначивши, що «цей результат був отриманий на фоні масштабних фальсифікацій та масштабний підкуп, який відбувався по всій країні». Щоправда, цього тижня голова Комітету Виборців України Олексій Кошель повідомив, що масштаби порушень під час виборів в об’єднаних територіальних громадах були співмірні із попередніми виборчими кампаніями.

Під час свого виступу пані Тимошенко повідомила, що захід мав відбутися в Українському домі, але, ніби через тиск Адміністрації Президента їм заборонили це. «Нас знищують цинічно, професійно та солідарно. І зараз у Верховній Раді утворилась нова тіньова коаліція, до якої входять БПП, «Народний Фронт», дві групи колишніх регіоналів та «Радикальна партія». Вони голосують разом і ми бачимо результати їх реформ» – сказала ЮВТ.

Під час свого виступу звертаючись до своїх прихильників вона також заявила, що «ніяких реформ не було. Це філігранна та відшліфована технологія мінімізації населення України… Я вам як двічі прем’єр-міністр кажу: ця програма реально здійснюється проти кожного українця». Крім того, вона звинуватила президента Порошенка у тому, що він створив «абсолютно нерівні умови, які не можна порівняти навіть з часами Януковича» та закликала однопартійців готуватися до парламентських виборів 2019 року.

Лідер «Батьківщини» вважає, що вибори до 201 ОТГ були не лише місцевими виборами, але й репетицією майбутніх президентських та парламентських виборів і закликала однопартійців бути готовими, «що вас будуть рубати, стріляти, репресувати та лякати». На з’їзді також було ухвалене рішення про участь політсили у наступних місцевих виборах 24 грудня, які відбудуться у 51 ОТГ. Партія планує висунути понад 50 кандидатів на посади голів ОТГ та близько тисячі кандидатів у депутати рад ОТГ.  Нагадаємо, що 8 листопада про свою участь у цих виборах вже об’явила «Аграрна партія України».

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я