додому ПОЛІТИКА Підготовка до наступу чи відволікання сил ЗСУ: Білорусь зачиняє прикордонні райони, скликає...

Підготовка до наступу чи відволікання сил ЗСУ: Білорусь зачиняє прикордонні райони, скликає “ополчення”, а у Мінську знову багато рашистів 

250

1000-км кордон з Білоруссю вимагає від України тримати сили для його прикриття

З Білорусі продовжують йти новини, які можуть слугувати ознакою до підготовки активних дій проти України. Принаймні мова йде вже не про системність фактів. 

Зокрема, вже з 4 травня армія Білорусі проводить навчання під час якого перейшла до зняття з баз зберіганнязаконсервованих зразків озброєння. До цього були відпрацьовані всі елементи ведення війни, які вже демонструє армія РФ в Україні, а також відпрацьовано розгортання територіальної оборони.

26 травня Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко надав наказ створити оперативне командування на кордоні РФ. А на наступний день – розпорядився створити “народне ополчення”, щоб у рази збільшити чисельність армії. 

У цей же день, 27 травня, було оголошено що прикордонний комітет Білорусі на все літо з 1 червня по 31 серпня зачиняє для громадян перебування у прикордонній смузі трьох районів у Гомельській області. Ці райони проходять вздовж Зони Відчуження та кордону з Україною по Дніпру до населеного пункту Любеч та у 45-50 км від Чернігова.

Разом з тим, у Білорусі MotolkoHelp, який інформує про переміщення військ РФ повідомив, що у Мінську почали помічати “міцних чоловіків” з РФ у камуфляжі, які активно заселяються у хостели та квартири. Таке розміщення особового складу характерно для так званих “приватних військових компаній” – різноманітних “вагнерівців”, які використовуються РФ для “найбруднішої роботи”. 

Таким чином збігається доволі велика кількість окремих повідомлень, які у комплексі виглядають достатньо загрозливо. Водночас не варто забувати, що головною метою всіх цих дій, цілкмо можливо, є виключно спроба Кремля не дати України відтягти сили від 1000-км кордону з Білоруссю.

Джерело: D&E

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я