додому Економіка Ольга ЛЕНЬ: Економіко-оптимістичне

Ольга ЛЕНЬ: Економіко-оптимістичне

159

Київ. 04 квітня 2015 року (ПолітКом, Ольга ЛЕНЬ). Реформування українській економіці необхідне. А реформа податкової системи – то взагалі як повітря.

Але думаю, що варто реалістичніше дивитися на життя і припинити тотальну риторику про “необхідність працювати на економічне зростання”. Який може бути ґрунт для такого зростання? Що здатне стати драйвером економіки? Гадаю, що поки ми не закінчимо війну, доти ні на які інвестиції і зростання взагалі не треба розраховувати. Бо ніяких непортфельних інвестицій в країну, чиє існування під питанням, і чия територія нестабільна, жоден бізнес робити не буде. А, відтак, і можливість податкової реформи – самообман.

Якою б та реформа не була, спад в наповненні бюджету під час першого етапу її проведення неминучий. Надії, що можна і спаду надходжень до бюджету уникнути, і податки реформувати – досить примарний.

Адаптація до нових податків щонайменше на рік затягнеться. Уряд цього спаду зараз собі дозволити не може, бо це стане ударом по фінансуванню оборони. Тому варто зосередитися на спрощенні регуляторних механізмів, полегшенні адміністрування бізнеса та податкової звітності, на закритті податкових і митних ям, на протидії розкраданню бюджету. Це все разом підтримає економіку трохи. Також допомогло б списання зовнішніх боргів. А ідею податкового реформування треба забути до закінчення війни. Спершу маємо перемогти.

Була б рада помилятися, але якось так поки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я