додому Економіка Очільник Мінсоцполітики пропонує скасувати пільги і підвищити грошові виплати

Очільник Мінсоцполітики пропонує скасувати пільги і підвищити грошові виплати

129

Київ. 15 квітня 2015 року (ПолітКом). Міністр соціальної політики України Павло Розенко наголосив на необхідності невідкладного реформування системи пільг. Про це він заявив в інтерв’ю «Укрінформу», передає прес-служба Міністерства.

«Пільгова система – класичний приклад радянської соціалістичної системи. Коли всі отримували мізерну зарплату, а все заміщалося негрошовою формою підтримки. Так зване безкоштовне житло, безкоштовний проїзд, так звані низькі тарифи, так звані пільги зі сплати ЖКГ», – сказав Розенко.

Він зауважив, що практично в жодній розвиненій країні немає такої форми підтримки. «Відкладати реформу системи пільг на майбутнє – неможливо. Ця система з’їдає колосальний ресурс, розпорошує кошти між величезним колом громадян. І жодним чином не захищає від бідності», – наголосив Міністр.

Він назвав несправедливою ситуацію, коли людина, яка отримує пенсію в 15 тис. гривень, може не платити за житлово-комунальні послуги чи безкоштовно їздити у транспорті. «Це ж абсолютно ненормально», – підкреслив Розенко.

«Реформа системи пільг – непростий процес, це зміна пострадянської психології людей. Але ми повинні оптимізувати систему соцзахисту, щоби знайти додаткові кошти, які спрямувати, в першу чергу, на підвищення заробітних плат. Бо з заробітними платами в Україні справді катастрофа. Люди мають отримувати високі зарплати і пенсії, а не подачки від держави у вигляді пільг», – підсумував Міністр соціальної політики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я