додому Топ Новини НОВІ ОБСТАВИНИ ЗАГИБЕЛІ П’ЯТИ ПОЛІТОЛОГІВ

НОВІ ОБСТАВИНИ ЗАГИБЕЛІ П’ЯТИ ПОЛІТОЛОГІВ

126

Віталій КУЛИК

Вчора з”явилася інформація про те, що у слідчі прокуратури м.Києва розглядають версію про умисне вбивство політологів Володимир Карагяур, Олександра Ніконорова, Oleksiy Kurinniy, Олександра Маслака, Сергія Попова, які загинули в ДТП на трасі «Київ – Варшава» поблизу села Масевичі Рівненській області.

До Печерського суду м.Києва звернувся слідчий в особливо важливих справах четвертого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва А.В.Пасічник з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів водія тягача «ДАФ», зіткнення з яким фактично і вбило хлопців.

Згідно рішення Печерського суду від 2.11.2017, яке розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень (справа № 757/63880/17-к), яке було опубліковане 8.11.2017, зазначається, що, цитую: “досудовим розслідуванням встановлено, що 06 вересня 2017 pоку, близько 06 хв. 50 хв. ОСОБА_2, маючи умисел на протиправне заподіяння смерті двом або більше особам із використанням транспортного засобу рухаючись сідловим тягачем «ДАФ», з причепом автодорогою Київ-Ковель-Ягодин в напрямку м. Ковель Волинської області на 258 км зазначеної автодороги поблизу с. Масевичі Рокитнівського району Рівненської області керуючи зазначеним транспортним засобом діючи умисно допустив зіткнення з автомобілем «Опель Омега», який рухався в напрямку м. Києва, внаслідок чого 5 осіб загинуло.

Досудовим розслідуванням встановлено обставини, що дають підстави вважати, що до вказаного злочину може бути причетний – (далі йде зашифрована інформація, таємниця слідства), який має у користуванні абонентський номер … оператора мобільного зв’язку ПрАТ “Київстар”. Слідчий зазначив, що у органа досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що містять інформацію про абонентів мобільного зв’язку та їх з’єднання, з метою перевірки можливої причетності …. до вчинення кримінального правопорушення”.

Станом на ранок 13 листопада прокуратура поки не надала додаткових пояснень.

У той же час, ми SPILNO.tv, друзі Володі Карагяура, проводили власне розслідування трагедії. Нам вдалося встановити, що попередня версія про те, що Володя “заснув за кермом” чи “не впорався з керуванням через неуважність” не витримує критики.

По-перше, Володя виспався завчасно і цьому є безліч свідків. По-друге, він мав майже 15 літній досвід керування автомобілем і сотні тисяч км. пробігу в тяжких умовах. Ми не стверджуємо, що він неризиковано водив, але те, що Вова не “заснув” – це точно.

Версія, яку ми були схильні розглядати як таку, що могла бути причиною загибелі 5 політологів, полягала в тому, що шляхове полотно на ділянці, де сталося ДТП пошкоджено тягачами-лісовозами. Під час дощу колії від них стають непомітні. На велікий швідкости, враховуючі, що в “Опеля” була “лиса” ризина, а йшов дощ, авто можло підкинути на такій колії та винести на зустрічну смугу, де їхав “ДАФ”.

На цій ділянці траси смертельні ДТП були частим явищем. Їдеш і бачиш хрести на узбіччі.

Ми зібрали докази пошкодження дорожного полотна, вдалося розібратися хто мав ремонтувати цю ділянку, хто може бути потенційним корупціонером (вкрав гроші з дороги). До публікації готувався матеріал, де ми планували назвати всі прізвища.

Проте, поява інформації про версію “навмисного убивства” вносить суттєві корективи й у наше розслідування. Хоча ми й до цього мали первні запитання до слідства, на які не мали відповідей.

По-перше, є свідок зіткнення “Опеля” з “ДАФом”, який дав письмові свідчення. Нам вдалося ознайомитися з цими свідченнями і вони нам здалися підозрілими (про це ми розповімо трохи згодом). Людина їхала з-заду авто Володі, говорить, що швидкість “Опеля” була не більше 90 км/год. Якби зіткнення сталося за такої швидкості наслідки були б іншими.

По-друге, розташування авто після ДТП та схема самого ДТП викликали запитання у наших експертів. Згодом ми дамо розгорнуту картину.

По-третє, важкі запчастини двигуна такі як шкив, генератор мали би за інерцією відлетіти хоча б метрів мінімум на десять. Всі уламки з “Опеля” лежали навпроти фури.

Ми друзі Володі Карагяура, були на місці зіткнення за 6-7 годин з часу як вона трапилася. Пізніше туди прибули друзі та батько Олексія Курінного, мати Володимира Карагяура та ін.

На той момент “Опель” було транспортовано до відділку поліції в Рокитне. Поліція та прокуратура справді надали сприяння в питанні проведення судово-медичної експертизи, транспортування тіл загиблих до Києва (в Рокитному не було морозильної камери в морзі, і я прийняв рішення везти тіла в Київ) тощо. Ми власноруч грузили тіла, розбирали речі, встановлювали особи загиблих тощо. Нагадаю, що в двох з загиблих хлопців родичі фізично не могли навіть забрати тіла з Києва, не те щоб приїхати в Рокитне.

Попри наш шоковий стан є кілька обставин, які потребують з”ясування. Після того, як ми прибули в Рокинте до поліції, туди ж під”їзджав молодий чоловік на “євроблясі” та цікавився речами Сергія Попова. Нажаль ми не зафіксували номера Молодий чоловік тоді покрутився, перекинувся кількома словами з поліцейськими і швидко зник. Можливо то був спрравді колега Сергія, не знаємо.

Попри всі наші запитання та сумніви, ми намагалися відповсіти собі на одне питання: якщо це вбивство, то яка мета? Кому воно вигідне? Кому загрожували хлопці?

Ріднім загиблих повідомляли, що справа має бути закрита в Рівненській обл прокуратурі, але без вона пояснень опиняється в Києві та з”являються нові обставини, про які раніше нічого не було відомо.

Ми сподіваємося, що рішення Печерського суду в цій справі має серйозні підстави і це не розборки між різними групами в прокуратурі, чи між МВС і ГПУ. Якщо це вбивство, то ми готові допомогти слідству для знаходження покарання винних. Це справа честі!

Ми, SPILNO.tv, уважно слідкуватимемо за перебігом справи та інформуватимемо громадськість про результати розслідування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я