додому Економіка Мін’юст запроваджує електронні он-лайн сервіси у сфері державної реєстрації

Мін’юст запроваджує електронні он-лайн сервіси у сфері державної реєстрації

130

Київ. 19 березня 2015 року (ПолітКом).  Найпоширеніші документи для підприємців і документи щодо права власності можна буде отримувати через інтернет-сервіси вже з наступного місяця.

Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг. З квітня отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна буде в електронній формі, не виходячи з дому. Про це, презентуючи електронні сервіси у сфері державної реєстрації в Кабінеті Міністрів, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Після запровадження нових електронних сервісів, громадянам не потрібно буде витрачати час у чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі ці сервіси можна буде отримати через Інтернет у себе вдома чи на роботі, зайшовши на сайт Міністерства юстиції і оплативши цю послугу своєю платіжною карткою», – зазначив Міністр юстиції.

За його словами, згідно з прийнятими законодавчими актами усі сформовані електронною системою документи мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.

Кожному електронному документу буде присвоєно унікальний номер. За ним в електронній системі можна буде віднайти оригінал документу, якщо цього буде вимагати банк чи якась інша установа. Строк дії сформованого документа і його унікального номера буде визначений Мін′юстом. Нині триває дискусія з цього приводу – пропонуються варіанти від 3 місяців до півроку.

Міністр юстиції також зауважив, що замовлення щодо формування необхідного документу з реєстру підприємств можна буде робити по максимально розширеному переліку для пошуку: назві компанії, інформації про засновників, інформації про директорів, по відповідному коду.

«Ми розраховуємо на те, що більшість із 1,3 млн довідок, які стосувалися реєстрації і ведення бізнесу, наші громадяни будуть отримувати не в реєстраційних службах, а через електронні сервіси», – зазначив Павло Петренко.

Таким чином, вдасться ліквідувати черги, знищити побутову корупцію і прибрати всі перепони і негатив, які створюються державою для підприємців.

«Другий блок питання, який ми врегулювали, стосується реєстрації прав на нерухомість. Процедура тут схожа з попередньою. Громадянину треба перший раз прийти і подати пакет документів щодо реєстрації нерухомості. А потім через 5 чи 14 днів прийти й забрати ці документи», – наголосив Міністр юстиції.

Ще однією ініціативою стане надання нотаріусам права проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення, починаючи з квітня місяця. Завдяки цьому нововведенню вдасться зняти черги в усіх аграрних регіонах, що особливо актуально під час посівної кампанії і переоформлення величезної кількості договорів.

«Якщо ця процедура спрацює позитивно, то наступним кроком, згідно з нашою концепцією реформування надання публічних сервісів, буде передача нотаріусам можливості реєструвати всі об′єкти нерухомості як повноцінним державним реєстраторам», – наголосив очільник Мін′юсту.

Він також повідомив, що Уряд прийняв розпорядження, яким зобов′язав усі органи державної виконавчої влади використовувати інформацію з реєстрів і повторно не вимагати від громадян цю інформацію.

Зазначені реформи мають відобразитися на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

«Ми маємо величезні перспективи отримати новий рейтинг для України по 4 позиціям, які веде міністерство юстиції. У напрямку реєстрації бізнесу з 76 місяця ми маємо шанси піднятися до 12. У реєстрації власності – з 59 до 35 місця. У вирішенні питань із неплатоспроможності – перескочити із 142 на 108 місце. А у напрямку забезпечення виконання контрактів піднятися з 43 на 27 місце», – зазначив Міністр юстиції.

Загалом, покращивши лише ці 4 показники,Україна має шанс піднятися в загальному рейтингу Doing Business з 96 на 79 місце. А це чудовий показник для інвесторів.

«Досвід інших країн говорить, що кожне підвищення рейтингу країни на один пункт оцінюється приблизно в 600 млн дол. додаткових інвестицій. На важко порахувати, скільки ми отримаємо додатково, якщо піднімемося в рейтингу Doing Business на 16-17 пунктів», – резюмував Павло Петренко.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я