додому ПОЛІТИКА Мінінформації має лобіювати перебудову державної машини, – експерт

Мінінформації має лобіювати перебудову державної машини, – експерт

222

Київ. 24 липня 2015 року (ПолітКом, Анастасія ЗАКОМОРНА). Днями МІП (Міністерство інформаційної політики) відзвітувало за свою роботу у червні 2015 року. Зокрема, відомство похизувалося прийняттям до сфери свого управління ДТВС «УТР» (Держтелерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення») та УНІА «Укрінформ» (Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»). Саме на базі цих ЗМІ Міністерство планує створити мультимедійну платформу іномовлення України та обговорення Концепції інформаційної безпеки України в регіонах країни та на міжнародному рівні, в тому числі щодо боротьби з російською пропагандою. Редакція «ПолітКому» поцікавилася експертними думками з цього приводу.

На думку Тімура Ібраімова, експерта з формування культурно-інформаційного простору, керівника Театру вуличної сатири, МІП, в першу чергу, має лобіювати зміни державного ладу, перебудову державної машини й переорієнтацію з самообслуговування держави державою на обслуговування державою її громадян. «Тоді будуть козирі, які неможливо побити. І це є найголовнішим – лобіювати інтереси держави України зсередини, за що й стояли люди на Майдані. Що ж стосується передачі ДТВС «УТР» та УНІА «Укрінформ» під опіку МІП, то сама така дія не має сенсу. Головне питання: чи є професіонали в лавах цих ЗМІ? Від того, що держава передає компанії від одного управлінця до іншого, не змінюючи нічого по суті, в реальності нічого не змінюється, це імітація діяльності. Необхідно розроблювати і впроваджувати чітку державну інформаційну політику», – коментує редакції «ПолітКому» пан Ібраімов.

За його словами, ідея з закріпленням журналістів до військових батальйонів має сенс, але лише у тому випадку, якщо ці журналісти висвітлюють об’єктивну правду, тобто займатися журналістикою, а не пропагандою. «Доволі якісні соціальні відеоролики з закликом мобілізуватися й захищати батьківщину – непоганий крок, однак тут варто згадати дивовижно правильні слова лідера СРСР Володимира Ленін, хоча ставлення до нього, зрозуміло, дуже неоднозначне: «Соціалізм можна будувати з ентузіазмом, а не на ентузіазмі працюючих мас». Те саме й зараз – не може народ постійно виконувати ті завдання, які держава не хоче виконувати або виконує не до кінця чесно», – впевнений експерт, адже це може девальвувати призив та дискредитувати волонтерство, спустошуючи внутрішні прагнення людини.

Дещо іншої думки дотримується Тимур Бедернічек, журналіст-стрімер «Spilno.TV» під час Революції гідності 2013–2014 років, член Незалежної медіапрофспілки України: «Необхідно розрізняти суть професії журналіста та військового кореспондента. Адже перший може дотримуватися об’єктивності шляхом спілкування з обома сторонами конфлікту, а другий має на своїй меті вести контр-пропаганду та пропаганду». Так, на думку пана Бедернічека, головним завдання МІП є ведення контрпропаганди в Україні та за кордоном. «Українська сторона, оперуючи фактами й аргументами, має спростовувати дезінформацію, яку поширює Росія. Зокрема, забезпечувати інформацією такі країни як Франція та Італія, в яких майже немає української інформаційної присутності, – говорить він. – Я засуджую заклики мобілізуватися, тому що поки головнокомандуючий веде бізнес з агресором – уся боротьба з окупантами є фарсом».

Нагадаємо, 21 липня 2015 року МІП (Міністерство інформаційної політики) провело прес-конференцію «Звіт діяльності МІП за червень 2015 року» за участі Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, заступника Міністра Тетяни Попової, радника Міністра з питань інформаційної політики Криму Сергія Костинського та радника Мінстра з питань інформаційної безпеки Дмитра Золотухіна.

На заході Юрій Стець повідомив про основні проекти, реалізовані Міністерством за місяць – передачу ДТВС «УТР» (Держтелерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення») та УНІА «Укрінформ» (Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ») до сфери управління МІП, на базі яких створюється мультимедійна платформа іномовлення  України, обговорення напрацьованого Експертною радою при МІП проекту Концепції інформаційної безпеки України в регіонах країни та на міжнародному рівні, інформаційний супровід проведення нової хвилі мобілізаційної кампанії, реалізацію програми  «Embedded Jornalism», яка дозволяє закріпити журналіста за українським військовим батальйоном,  та ряд закордонних робочих візитів з метою обговорення напрямків боротьби з російською пропагандою.

Окрім того, Юрій Стець заявив, що українська медіаплатформа іномовлення Ukraine Tomorrow планується до запуску до Дня Незалежності 24 серпня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я