додому ПОЛІТИКА Мінінформації має лобіювати перебудову державної машини, – експерт

Мінінформації має лобіювати перебудову державної машини, – експерт

222

Київ. 24 липня 2015 року (ПолітКом, Анастасія ЗАКОМОРНА). Днями МІП (Міністерство інформаційної політики) відзвітувало за свою роботу у червні 2015 року. Зокрема, відомство похизувалося прийняттям до сфери свого управління ДТВС «УТР» (Держтелерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення») та УНІА «Укрінформ» (Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»). Саме на базі цих ЗМІ Міністерство планує створити мультимедійну платформу іномовлення України та обговорення Концепції інформаційної безпеки України в регіонах країни та на міжнародному рівні, в тому числі щодо боротьби з російською пропагандою. Редакція «ПолітКому» поцікавилася експертними думками з цього приводу.

На думку Тімура Ібраімова, експерта з формування культурно-інформаційного простору, керівника Театру вуличної сатири, МІП, в першу чергу, має лобіювати зміни державного ладу, перебудову державної машини й переорієнтацію з самообслуговування держави державою на обслуговування державою її громадян. «Тоді будуть козирі, які неможливо побити. І це є найголовнішим – лобіювати інтереси держави України зсередини, за що й стояли люди на Майдані. Що ж стосується передачі ДТВС «УТР» та УНІА «Укрінформ» під опіку МІП, то сама така дія не має сенсу. Головне питання: чи є професіонали в лавах цих ЗМІ? Від того, що держава передає компанії від одного управлінця до іншого, не змінюючи нічого по суті, в реальності нічого не змінюється, це імітація діяльності. Необхідно розроблювати і впроваджувати чітку державну інформаційну політику», – коментує редакції «ПолітКому» пан Ібраімов.

За його словами, ідея з закріпленням журналістів до військових батальйонів має сенс, але лише у тому випадку, якщо ці журналісти висвітлюють об’єктивну правду, тобто займатися журналістикою, а не пропагандою. «Доволі якісні соціальні відеоролики з закликом мобілізуватися й захищати батьківщину – непоганий крок, однак тут варто згадати дивовижно правильні слова лідера СРСР Володимира Ленін, хоча ставлення до нього, зрозуміло, дуже неоднозначне: «Соціалізм можна будувати з ентузіазмом, а не на ентузіазмі працюючих мас». Те саме й зараз – не може народ постійно виконувати ті завдання, які держава не хоче виконувати або виконує не до кінця чесно», – впевнений експерт, адже це може девальвувати призив та дискредитувати волонтерство, спустошуючи внутрішні прагнення людини.

Дещо іншої думки дотримується Тимур Бедернічек, журналіст-стрімер «Spilno.TV» під час Революції гідності 2013–2014 років, член Незалежної медіапрофспілки України: «Необхідно розрізняти суть професії журналіста та військового кореспондента. Адже перший може дотримуватися об’єктивності шляхом спілкування з обома сторонами конфлікту, а другий має на своїй меті вести контр-пропаганду та пропаганду». Так, на думку пана Бедернічека, головним завдання МІП є ведення контрпропаганди в Україні та за кордоном. «Українська сторона, оперуючи фактами й аргументами, має спростовувати дезінформацію, яку поширює Росія. Зокрема, забезпечувати інформацією такі країни як Франція та Італія, в яких майже немає української інформаційної присутності, – говорить він. – Я засуджую заклики мобілізуватися, тому що поки головнокомандуючий веде бізнес з агресором – уся боротьба з окупантами є фарсом».

Нагадаємо, 21 липня 2015 року МІП (Міністерство інформаційної політики) провело прес-конференцію «Звіт діяльності МІП за червень 2015 року» за участі Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, заступника Міністра Тетяни Попової, радника Міністра з питань інформаційної політики Криму Сергія Костинського та радника Мінстра з питань інформаційної безпеки Дмитра Золотухіна.

На заході Юрій Стець повідомив про основні проекти, реалізовані Міністерством за місяць – передачу ДТВС «УТР» (Держтелерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення») та УНІА «Укрінформ» (Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ») до сфери управління МІП, на базі яких створюється мультимедійна платформа іномовлення  України, обговорення напрацьованого Експертною радою при МІП проекту Концепції інформаційної безпеки України в регіонах країни та на міжнародному рівні, інформаційний супровід проведення нової хвилі мобілізаційної кампанії, реалізацію програми  «Embedded Jornalism», яка дозволяє закріпити журналіста за українським військовим батальйоном,  та ряд закордонних робочих візитів з метою обговорення напрямків боротьби з російською пропагандою.

Окрім того, Юрій Стець заявив, що українська медіаплатформа іномовлення Ukraine Tomorrow планується до запуску до Дня Незалежності 24 серпня.

попередня статтяХодорковський розповів про варіанти початку війни Росії із Західом
наступна статтяСрджан Драґоєвіч: «Фестивалі стають ґетто для артхаусного кіно»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я