додому Економіка МінФін, почуй громадськість!

МінФін, почуй громадськість!

215

Київ, 08 жовтня 2015 року (ГУРТ, Анастасія Красносільська).

8 млрд гривень.

Кожну розмову про громадянське суспільство України потрібно починати з цієї цифри. Це сума коштів, яку українці перерахували на благодійні потреби протягом 2014 року. Це рекордна сума за часи незалежності, і вона майже дорівнює бюджету Міністерства охорони здоров’я. Чи задумувалися Ви, скільки з цих грошей заплатили податків? Кожна благодійна смс «схудла» на 45% податку. Кожна матеріальна допомога на 15-20%.

Благодійники збирають кошти, щоб закрити проблеми, з якими держава неспроможна впоратися, а державні органи за це – збирають з благодійників податки. І хочуть збирати їх ще більше.

Оскільки всі громадські організації працюють по білому, то податкова чітко бачить їх ресурси. І в неї така логіка – ми бачимо, що у Вас є гроші, тому ми хочемо частину з них забрати. Те, що ці гроші мають піти на благодійні допомоги, на військових, на хворих дітей і т.д – це податківців не цікавить. Їм треба виконувати план надходжень.

Вже зараз триває боротьба за нормальне положення про Реєстр громадських організацій, який приховано від громадськості намагалася протягнути Державна фіскальна служба.

І вже зараз готуються нові зміни до Податкового кодексу. Чи включені в нього вимоги благодійників? Ні. Чи створить він кращі умови для громадських організацій? Ні.

Чи може він погіршити ці умови? Цього ніхто не знає, бо Міністерство фінансів відмовляється виходити на прямий діалог і обговорювати з громадськістю зміни до Податкового кодексу, які будуть стосуватись благодійних та громадських організацій.

Чи варто миритися з таким підходом? Однозначно НІ.

І саме тому, ми, представники громадських та благодійних організацій, запускаємо адвокаційну кампанію «МінФін, почуй громадськість».

Ми маємо три прості вимоги:

  • Реєстр неприбутковості не повинен перетворитися на інструмент тиску на громадянське суспільство.
  • Новий податковий кодекс має передбачати зменшення податкового тиску на благодійні пожертви.
  • Всі норми Податкового кодексу, які стосуються громадських та благодійних організацій обов’язково мають пройти процедуру консультації з громадськістю.

Підтримуєте наші вимоги? Долучайтеся!

Ви можете:

  • Надіслати лист звернення до міністра фінансів.
  • Підтримати наш флеш-моб в соціальних мережах.
  • Розмістити інформацію про кампанію на власних інформаційних ресурсах.
  • Приєднатися до публічних заходів в межах кампанії (акцій протесту, круглих столів, зустрічей із представниками міністерства)

Зараз від кожного громадського активіста, волонтера та благодійника залежить, в яких умовах буде існувати громадянське суспільство України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я