додому ПОЛІТИКА Кривий Ріг: верховенство права чи верховенство “треба”?

Кривий Ріг: верховенство права чи верховенство “треба”?

12

31 травня, Криворізька міська виборча комісія відносною більшістю прийняла рішення про звернення до центральних органів політичних партій ВО “Батьківщина” і Радикальної партії Ляшко про відкликання депутатів Криворізької міськради, які обиралися до міськради від цих партій.

У той же час ряд членів ТВК вважають, що це рішення з юридичної точки зору “нікчемне”, оскільки прийнято з цілим пакетом порушень законодавства.

За словами представника громадської організації “За рідне місто” Анатолія Солодкого самих підписів, на підставі яких нібито ТВК приймала “рішення” немає в природі. “Вони таємничим чином зникли на початку травня з ТВК. Та й сама їх наявність в “ініціативної групи” викликала сумнів з самого початку”, – говорить Солодкий.

По-друге, ТВК не проводила перевірку достовірності підписів із залученням органів Держреєстру виборців і органів МВС. По-третє, терміни для відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою давно пройшли (16 травня минуло 20 днів відведених законом для винесення рішення ТВК).

“Тільки після того, як замовники так званого “відкликання” депутатів мотивували місцеві парторганізації, представлені в ТВК і натиснули на їх керівництво, після заміни членів ТВК на більш “поступливих”, вдалося протягнути це незаконне рішення”, – зазначив Анатолій Солодкий.

На думку політичного експерта Олексія Полторакова, рішення Криворізької ТВК може стати предметом інтересу правоохоронних органів, оскільки члени ТВК прийняли свідомо неправове рішення і порушили закони України, які регламентують порядок відкликання депутатів місцевих рад. “Не маючи на руках підписів, оперуючи копіями, які не є документом, порушуючи законодавчо виписану процедуру перевірки достовірності підписів, члени ТВК схоже пішли на службовий злочин. А за це в Україні передбачається кримінальна відповідальність”.

Політолог Світлана Кушнір вважає, що “відкликання” депутатів Криворізької міськради може мати тільки судову перспективу. “Це вже не вибори і не електоральні заходи. Йдеться про порушення процедури та ігнорування законодавчих норм. У цій ситуації останнє слово має сказати суд. Якщо партійне керівництво РПЛ і “Батьківщини” підуть на те прийняття незаконного рішення про відкликання депутатів, то вони візьмуть участь в правовому свавіллі. Тоді вони не будуть відрізнятися від своїх опонентів з того ж “Опоблоку” і команди Вілкула. Прийма.чи неправові рішення неможливо досягти верховенства права і справедливості про які кажуть Олег Ляшко і Юлія Тимошенко”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я