додому ПОЛІТИКА Кривий Ріг: верховенство права чи верховенство “треба”?

Кривий Ріг: верховенство права чи верховенство “треба”?

6

31 травня, Криворізька міська виборча комісія відносною більшістю прийняла рішення про звернення до центральних органів політичних партій ВО “Батьківщина” і Радикальної партії Ляшко про відкликання депутатів Криворізької міськради, які обиралися до міськради від цих партій.

У той же час ряд членів ТВК вважають, що це рішення з юридичної точки зору “нікчемне”, оскільки прийнято з цілим пакетом порушень законодавства.

За словами представника громадської організації “За рідне місто” Анатолія Солодкого самих підписів, на підставі яких нібито ТВК приймала “рішення” немає в природі. “Вони таємничим чином зникли на початку травня з ТВК. Та й сама їх наявність в “ініціативної групи” викликала сумнів з самого початку”, – говорить Солодкий.

По-друге, ТВК не проводила перевірку достовірності підписів із залученням органів Держреєстру виборців і органів МВС. По-третє, терміни для відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою давно пройшли (16 травня минуло 20 днів відведених законом для винесення рішення ТВК).

-ads-

“Тільки після того, як замовники так званого “відкликання” депутатів мотивували місцеві парторганізації, представлені в ТВК і натиснули на їх керівництво, після заміни членів ТВК на більш “поступливих”, вдалося протягнути це незаконне рішення”, – зазначив Анатолій Солодкий.

На думку політичного експерта Олексія Полторакова, рішення Криворізької ТВК може стати предметом інтересу правоохоронних органів, оскільки члени ТВК прийняли свідомо неправове рішення і порушили закони України, які регламентують порядок відкликання депутатів місцевих рад. “Не маючи на руках підписів, оперуючи копіями, які не є документом, порушуючи законодавчо виписану процедуру перевірки достовірності підписів, члени ТВК схоже пішли на службовий злочин. А за це в Україні передбачається кримінальна відповідальність”.

Політолог Світлана Кушнір вважає, що “відкликання” депутатів Криворізької міськради може мати тільки судову перспективу. “Це вже не вибори і не електоральні заходи. Йдеться про порушення процедури та ігнорування законодавчих норм. У цій ситуації останнє слово має сказати суд. Якщо партійне керівництво РПЛ і “Батьківщини” підуть на те прийняття незаконного рішення про відкликання депутатів, то вони візьмуть участь в правовому свавіллі. Тоді вони не будуть відрізнятися від своїх опонентів з того ж “Опоблоку” і команди Вілкула. Прийма.чи неправові рішення неможливо досягти верховенства права і справедливості про які кажуть Олег Ляшко і Юлія Тимошенко”.

попередня статтяНАТО не готов принять Украину, – эксперт
наступна статтяГеоргій Учайкін: «Зброя рятує життя тих, у кого вона є»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я