додому Соціум Комітет Ради Європи з протидії тортурам очолив український професор

Комітет Ради Європи з протидії тортурам очолив український професор

176

Брюссель. 06 березня 2015 року (Deutche Welle). Головою Комітету з протидії тортурам Ради Європи обрано українського професора Миколу Гнатовського. Його заступниками стали представники Бельгії та Німеччини.

Професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Миколу Гнатовського у п’ятницю, 6 березня, обрали президентом Комітету з протидії тортурам Ради Європи. Вибори пройшли під час 86-го пленарного засідання комітету, яке відбувається з 3 по 6 березня у Страсбурзі, повідомляється на сайті Ради Європи.

Першим заступником Гнатовського став заступник генпрокурора в бельгійському Льєжі Майте де Рю. Другим заступником обрано Фольфґанґа Гайнца, старшого радника з питань політики німецького Інституту з прав людини. Азербайджанський професор міжнародного публічного права Летіф Гусейнов, який останні чотири роки очолював комітет, не прагнув переобрання, оскільки його членство в комітеті закінчується в грудні 2015, зазначається у повідомленні.

Гнатовський є членом комітету від України з 2009 року, у березні 2013 року його обирали заступником голови комітету, зазначає агенція УНІАН. Представники комітету мають право відвідувати в’язниці, центри утримання під вартою для неповнолітніх, поліцейські відділки, центри утримання нелегальних іммігрантів, психіатричні лікарні та будинки соціального нагляду з метою оцінки стану осіб і дотримання їхніх прав.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я