додому Топ Новини КЛИЧКО, ПОВОРОЗНИК ТА ГУСТЄЛЄВ НАВАРИЛИ 12,7 МЛН ГРН НА ОСВІТЛЕННІ МЕТРОПОЛІТЕНУ?

КЛИЧКО, ПОВОРОЗНИК ТА ГУСТЄЛЄВ НАВАРИЛИ 12,7 МЛН ГРН НА ОСВІТЛЕННІ МЕТРОПОЛІТЕНУ?

22

Коли вони нажруться? Це риторичне питання. Нашчиновник не здатний припинити красти навіть тоді, коли в нього на “хвості” НАБУ чи ДБР. У них відмовляєінстинкт самозбереження і працює виключнохватальний рефлекс.

Саме так можна оцінювати історію, коли мер Кличко зісвоїми заступниками – Поворозником та Густелевим –“наварили” 12,7 млн ​​грн на освітленні метро.

На днях Київська міська прокуратура зробила заяву, що посадові особи КП “Київський метрополітен”, у змові з приватним підрядником, завищили ціни на ремонт освітлення в депо метрополітену. 

Круглу суму вдалося вкрасти з допомогою добревідпрацьованого прийому з фірмою-прокладкою.Кличко і компанія прописують умови тендера так, щобпереміг потрібний підрядник. Саме так і вийшло з тендером на капітальний ремонт мереж освітленняоб’єктів метрополітену з установкою світлодіоднихсвітильників в електродепо «Харківське» та«Оболонь».

Підрядник, “призначений” Віталієм Володимировичем, в результаті завищував вартість матеріалів і робіт. Якзазвичай у них і буває, гроші виділяються з бюджетуміста, після переводяться на рахунки підрядників, ну а далі йдуть далеко не на ремонт, а на рахункифіктивних фірм, або виводяться готівкою. І в підсумку, мабуть, діляться між Кличком, Поворозником, Густєлєвим та іншими.

Згідно з висновком експертів, за результатамипроведення комплексної судової товарознавчої тасудової економічної експертизи, в результаті неякісновиконаних робіт місто зазнало збитків на ті самі 12,7 млн ​​грн. Якщо вимірювати в улюблених для Кличкапарках, то вистачило б, наприклад, на такій як”Аврора” в Дніпровському районі.

За фактом даного інциденту було порушенокримінальну справу. Йде ще одне досудове слідство, яке теоретично мало б вивести на Віталія Кличка і йогозаступників, в першу чергу – Поворозника і Густелева. І з кожним днем ​​таких справ все більшає.

Мене у цьому контексті цікавить: а що в Києві взагалі з метро?

Коли добудують обіцяну “зелену” гілки доВиноградара? З 2018 року вже було витрачено 6,3 млрд грн. Ми ж з вами пам’ятаємо як ще кілька років тому КМДА розповідала про “стаханівські” темпи будівництва “зеленої” гілки. Нам обійцяли вже в 2021 році здати дві станції: «Мостицьку» та «Проспект Правди» (обидві станції – мілкого закладення). Довжина нової ділянки лінії мала бути 3,7 кілометра.

Проте, сьогодні прорито лише 941 метр тоннелю. Ікоштів на другу та третю чергу будівництва метро на Виноградар у 2021 році не передбачили.

Кличко перекидає гроші з будівництва метро на Виноградар – начебто на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту,  а насправді пішли на фірмупрокладку “Еко Буд Трейд” Комарницкого. Тобто не буде не метро, ані мосту.

Через відсутність розвитку метрополітену столицяпостійно у “корках”. За підсумками 2020 року, Київ посів7 місце серед усіх міст світу за інтенсивністюавтомобільних заторів на дорогах.

Тому я й питаю: коли вини нажруться?

Віталій КУЛИК, Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я