додому Економіка Як мінялися погляди двох урядів-камікадзе на дефолт

Як мінялися погляди двох урядів-камікадзе на дефолт

160

Київ. 08 липня 2015 року (Spilno.TV, Олексій Півторак, Назарій Мочула). Україна вже не може жити без кредиту МВФ на виплату боргів зовнішнім приватним кредиторам. МВФ готовий дати 15 млрд дол. на це за умови реформ. Кабмін робить все для того, щоб показати, що такі реформи робляться.

Перший «уряд-камікадзе» вживав слово «реструктуризація» в контексті економічної реформи в Україні. Другий «уряд-камікадзе» почав вживати це слово вже в макроекономічному контексті щодо зобов’язань України перед зовнішніми кредиторами.

Хронологія співпраці Кабміну з МВФ двох «урядів-камікадзе» і разом з тим еволюція вживання слова «реструктуризація» така:

27 лютого 2014. Перша згадка слова «реструктуризація» у першого «уряду-камікадзе» в Програмі діяльності кабінету міністрів говорилося: «Економічне відновлення, закладення основ кардинальної реструктуризації економіки у напрямі інноваційної моделі – створення привабливого інвестиційного клімату, належних умов розвитку малого і середнього підприємництва, стимулювання національного бізнесу у створенні конкурентних товарів і послуг та їх виведення на міжнародні ринки.» Тоді ще не стояла руба  потреба повернення Україною зовнішніх кредитів.

6 березня 2014. Перший «уряд-камікадзе»  запевнив що Україна не буде відмовлятися від виплати зовнішніх боргів. Тому що це питання іміджу держави. Сайт кабміну містить таку заяву того дня: «Україна протягом багатьох років доводить, що вона є якісним та надійним позичальником, який вчасно та в повному обсязі виконує взяті на себе зобов’язання.

При цьому особлива увага приділяється зовнішнім зобов’язанням України. Це насамперед пов’язано з необхідністю формування позитивного іміджу країни як суверенного позичальника.

Так, обслуговування та погашення державного боргу здійснюється у встановлені строки у повному обсязі.

Розміщення державних облігацій відбувається із врахуванням графіку платежів з обслуговування та погашення державного боргу на майбутні періоди з метою недопущення пікових навантажень на бюджет.

Що стосується будь-яких питань реструктуризації та/або обміну короткострокового боргу на інші зобов’язання, то такі питання наразі не опрацьовуються Міністерством фінансів. Однак, якщо інвестори забажають здійснити будь-яку зміну та офіційно звернуться до Міністерства фінансів, то така пропозиція буде розглянута в стислі терміни.»

29 серпня 2014 Уряд Україниповідомив що чекає на кредит від МВФ за програмою «Стенд-бай», однією з запорук якого є реструктуризація банківського сектору, боротьба з корупцією, підтримка і провадження реформ і стабілізація платіжного балансу України.

19 вересня 2014 міністр фінансів Олександр Шлапаксказав що Світовий банк чекає на реструктуризацію газовог сектору України і оцінку збитків від конфлікту на Донбасі як запоруку зовнішнього кредитування держборгу України.

19 лютого 2015інтерв’ю Наталії Яресько «ВВС Україна». В ньому вона оголосила що параметри реструктуризації надає МВФ, який надає й найбільше кредитів «Параметри надає нам програма МВФ, яка передбачає до 15 млрд доларів впродовж 4 років, які ми маємо отримати з точки зору наших консультацій щодо реструктуризації наших суверенних облігацій.»

23 лютого 2015 інтерв’ю Наталії Яресько «БІЗНЕС». Наталія Яресько повторила що очікує «скрочення розходів на виплату і обслуговування держборгу через його реструктуризацію яке в результаті допоможе Україні за чотири роки зберегти 15 млрд дол. Ця сума входить в пакет допомоги Україні в розмірі 4 млрд. дол.» Яреська сказала, що про реструктуризацію треба окремо говорити з усіма кредиторами, зокрема і з Росією, яка зимою 2014 позичила Уряду Миколи Азарова  3 млрд. дол.

12 березня 2015 міністриня фінансів Яресько оголосила що для України важливо зменшити тиск «на державні фінанси з боку державного боргу.» І пообіцяла що «вже завтра розпочнуться консультації щодо реструктуризації держборгу із кредиторами.»  Це саме 12 березняпообіцяв прем’єр Яценюк.

19 квітня прем’єр Яценюксказав що «23 мільярда доларів повинно бути реструктуризовано». А ще вінповідомив що МВФ дає кредит в 40 млрд. дол., 15 з яких можна віддати зовнішнім приватним кредиторам «Ми просимо наших зовнішніх приватних кредиторів прислухатися до пропозиції Уряду України і реструктуризувати борги України, якими володіють приватні кредитори, на умовах, які запропонував український Уряд. У найближчі чотири роки нам необхідно додатково отримувати ресурс від цієї реструктуризації, зменшити навантаження на українську державу від зовнішніх боргів на суму загалом близько 15 мільярдів доларів США». –сказав Арсеній Яценюк.

22 квітня 2015 року прем’єр Яценюк  заявив що чекає на «те, що кредитори підуть на співпрацю» в реструктуризації держборгу.

28 квітня 2015 року прем’єр Яценюк запевнив, що Україна будереструктуризовувати держборг.

19 травня Наталія Яреськовиловила надію що вийде домовитись з міжнародними кредиторами. А якщо не вийде то «з метою захисту інтересів українського народу, Уряду, можливо, доведеться призупинити виплати з державного та гарантованого державою боргу міжнародним кредиторам.»

8 червня 2015 Наталія Яресько звітувала у ВРУ про діяльність Міністерства фінансів України про діяльність її міністерства за півроку інагадала що її міністерство «розпочало переговори з комерційними зовнішніми кредиторами щодо реструктуризації боргу.»

9 червня 2015 міністр фінансів США Джейкоб Льюзапевнив Наталію Яресько в підтримці США в реструктуризації держборгу України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я