додому ПОЛІТИКА Як донецькі хотіли збудували Третій Рим… у Римі

Як донецькі хотіли збудували Третій Рим… у Римі

287

Київ, 04 вересня 2015 року (migreat communities, Marianna). “Шляхи врегулювання конфлікту на Сході України” – міжнародна конференція в Римі, намагалася переконати італійців у існуванні в Україні політики відчуження громадян, які відчувають себе частиною Руского міра.

«Ми, жителі Донбасу більше року займаємося проблемами конфлікту і тотальним ідеологіями загалом. Для нас це – не теоретичне, а практичне питання» – сказав у вступному слові Віктор Левицький, голова Інституту стратегій глобального розвитку та адаптації, під час конференції, що пройшла 3 вересня у Римі. «Слід змінити підходи до цього конфлікту. Це – гонка на дно», – вважає він.

До цього твердження з відповідачем можна погодитися та далі на учасників заходу полився холодний дощ російської пропаганди.

«Україна не справляється із політикою мультикультуралізму», в Україні «існує криза світогляду», «дифузне зіткнення цивілізацій», «проект Руского міра, покликаний захищати (скривджених) росіян за межами Росії» – це та інше звучало у доповіді Олександра Білокобильського, директора київського відділення вищевказаного інституту.

У розпал цієї дискусії несподівано для запланованих учасників слово взяв радник-посланник посольства України в Італії Євген Єнін. “Чомусь у виступах ніхто не згадав Росію, як державу-агресора. Натомість конфлікт представляють як “громадянську війну” на Донбасі, як черговий прояв “зіткнення цивілізаційних проектів”.

Він також зауважив, що один із учасників (Віктор Левицький – прим. Авт.), в недавньому минулому, був заступником міністра доходів і зборів уряду Віктора Януковича.

Зазначу, що інформація про проведення конференції з’явилась лише пообіді, у переддень її проведення, тож не дивно, що поява учасників із проукраїнськими поглядами була повною несподіванкою для організаторів.

Незважаючи на те, що інші доповідачі були відверто проросійськими (Еуженіо ді Ренцо, професор сучасної історії університету La Sapienza так і сказав: «Я вважаю себе другом Росії, сподіваюся що Росія також вважає мене своїм другом»), ніхто із них не торкнувся абсурдної ідеї Руского міра – очевидної ширми реальних геополітичних мотивів Росії. Мова йшла про негативний вплив санкцій на світову економіку, недоцільність розширення НАТО (!), необхідність федералізації, за зразком італійської автономної провінції Альто Адідже.

А тим часом за кулісами

Віктор Левицький – голова Інституту стратегій глобального розвитку та адаптації, зареєстрований у Києві. Під час президентства Януковича, він був заступником Олександра Клименка – керівника апарату Міндоходів, проте цього не вказано у біографії, яка розповсюджувалася серед учасників конференції. Ймовірно, що Левицький та його колега Олександр Білокобильський і надалі є підопічними (чи фінансованими Клименком). Екс-міністра внесено до санкційного списку Євросоюзу, після Євромайдану він втік до Росії.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook прокоментував конференцію у Римі: “Ви думали Олександр Клименко тільки знімає епічні ролики і крутить спонсоровані пости у ФБ? Ні, судячи з біографії керівника цієї організації з сайтом, який на перший погляд не викликає жодних підозр, Олександр Клименко також інвестує у розвиток громадянського суспільства. І не десь, а в самих Брюсселі, Києві та… Калінінграді. Класика жанру: солідно, по-багатому, але палєвно”, – написав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я