додому Економіка Хлібина може здорожчати до 10 гривень

Хлібина може здорожчати до 10 гривень

626

Київ. 04 лютого 2015 року (ПолітКом). Через знецінення української національної валюти вартість продовольчої пшениці може зрости, й у такому випадку ціна на хліб може досягти 10 гривень вже у травні поточного року. Про це повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами Ярослава Краснопольського, першого заступника міністра аграрної політики, у травні минулого року продовольча пшениця коштувала 2500 гривень за тону, а через девальвацію гривні майже вдвічі її ціна у травні 2015 року очікується в межах 4500-5000 гривень за тону. Таким чином, пан Краснопольський прогнозує вартість борошна на рівні 6000-8000 гривень за тону, а максимальну кінцеву ціну на хліб у діапазоні 9-10 гривень .

Окрім того, на збільшення ціни хлібу впливатимуть такі фактори, як врожайність озимих посівів, військові дії, підвищення вартості обслуговуючої техніки, змінення податкових пільг та введення мита на імпортні ресурси для забезпечення торгового балансу.

Держслужбовець також говорить, що подібна ситуація сприятиме експортній активності з урахуванням того, що зернових запасів в Україні достатньо, однак Міністерство не може на майбутнє гарантувати конкретні обсяги врожаю. «Дбаючи про продовольчу безпеку, держава шукає компромісні та цивілізовані шляхи стримування занадто активного експорту», – додав пан Краснопольський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я